Filmag zábava – Svéráz národního lovu

 

Filmag ve své řadě Zábava v pátek 27. června 2008 nabídne kultovní ruskou komedii Svéráz národního lovu za 39,- Kč

 

 

Hlavní postavou je finský vědec, sociolog Raivo, který mapuje rituály a odlišnosti lovu jednotlivých národů a proto přijede do Ruska. Tady se ovšem nestačí divit – jeho romantické představy o těchto aktivitách v dávných dobách berou notně za své, protože zbohatlický sport má s ušlechtilou zábavou jen pramálo společného. Navíc „po ruském způsobu“ je to skutečně svéráz. Všichni se totiž musí nejprve pořádně posilnit vodkou, a protože mladý Fin nedokáže odmítnout smršť přípitků, není divu, že nakonec ke svému tématu mnoho poznatků nezíská. O všemocnosti vodky se ovšem přesvědčí dokonale. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V dřívějších filmech se Rogožkin zaměřil spíše na tragiku a násilí ve spojení s alkoholismem, ale v tomto filmu zachycuje spíše tu humornou stranu. Se vzrůstající hladinou alkoholu štěstěna lovců pomíjí a Fin se začíná zajímat kdy a kde vlastně lov začne. Rogožkinův pohled na minulou i současnou společnost je nelítostný ale vi filmu „Svéráz národního lovu“, je laděn zcela do tóniny ironického humoru. 

 

Typicky ruskej typ humoru, ale tak povedenej, že by člověk až dostal chuť na vodku.. A úspěch filmu, vedoucí k popisu národního rybolovu a lovu v zimě v dalších filmech. 

 

Žánr: Komedie

Země původu: Rusko

Rok vzniku: 1995

Délka: 93 minut

Světová premiéra: 8. září 1995

Premiéra v kinech ČR: 16. ledna 1996

Původní název: Особенности национальной охоты / Osobennosti natsionalnoy okhoty

Režie: Alexandr Rogožkin

Scénář: Alexandr Rogožkin

Produkce: Alexandr Golutva

Hudba: Vladimir Pančenko

Kamera: Andrej Žegalov

Společnost: Lenfilm

Hrají: Ville Haapasalo (Raivo), Viktor Byčkov (Kuzmič), Sergej Russkin (Sergej Olegovič), Alexej Buldakov (generál Michalyč), Semjon Strugačjov (Ljova Solovejčik), Sergej Kuprijanov (Žeňa Kačalov), Sergej Guslinskij (seržant Semjonov), Igor Sergejev (hrabě), Igor Dobrjakov (šlechtic), Jurij Makusinskij (lovec), Zoja Burjak (dojička), Boris Čerdyncev (velitel), Alexandr Zavjalov (podporučík)  

 

Жанр: Комедия

Страна: Россия

Язык: Русский

Год: 1995

Длительность: 95 минут

Режиссёр: Александр Рогожкин

Автор сценария: Александр Рогожкин

Продюсер: Александр Голутва

Композитор: Владислав Панченко

Оператор: Андрей Жегалов

Кинокомпания: Ленфильм

В ролях: Вилле Хаапасало (финн Райво), Виктор Бычков (егерь Кузьмич), Алексей Булдаков (генерал Иволгин – Михалыч), Семён Стругачёв (Лёва Соловейчик), Сергей Куприянов (Качалов), Сергей Русскин (Сергей Олегович Савенко), Сергей Гусинский (сержант Семёнов), Борис Чердынцев (комендант аэродрома), Алексей Полуян, Юрий Кузнецов, Игорь Сергеев, Игорь Добряков, Юрий Макусинский, Александр Завьялов, Борис Чердынцев, Зоя Буряк (доярка) 

 

 

 

Údaje o DVD:  

 

 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 rusky, 2.0 česky

Titulky: česky napevno s ruským zvukem

 

 

Obraz: barevný 4:3

Bonus: z naší nabídky