Filmag horor 13 – Toxické děti

Vypadá to, že narozdíl od tématu války je žánr hororu v nabídce zastoupen daleko méně. Aspoň dle produkce vydavatelství Filmag, které válečné tituly chrlí dvakrát týdně, zatímco horory v daleko delších časových úsecích. Ve středu 25. června 2008 je právě termín, a tak se na pultech objeví Toxické děti v ceně 39,– Kč. A v pozadí je vidět Troma Entertainment, jak jinak.

Říká se, že děti jsou naše budoucnost. V tom případě je pekelně temná. Poklidné novoanglické městečko Ravensback se probouzí do noční můry. Autobus plný školáků bez vysvětlení zmizel. Ale to není důvod, proč je šerif Hart tak znepokojený. Hlavní problém je v tom, že se děcka vrátila – plná nenávisti, zášti a vražedných myšlenek. Jejich smrtonosné sevření brzy poznají kamarádi, tatínek i milující maminka. Chcete být radioaktivní obětí od ravensbackých školáků i vy? Máte ideální příležitost..

Oblak radioaktivního plynu transformoval děti v zabijácké zombie s černými nehty a ty přišly vyhladit vše, co se jim připlete do cesty.

Podrobněji v angličtině možno zde nebo tady.

Žánr: Horor / Sci-fi
Země původu: USA
Rok vzniku: 1980
Délka: 91 min.
Světová premiéra: 13. června 1980
Původní název: The Children (of Ravensback)
Režie: Max Kalmanowicz
Scénář: Carlton J. Albright, Edward Terry
Produkce: Carlton J. Albright, Max Kalmanowicz, Edward Terry
Hudba: Harry Manfredini
Kamera: Barry Abrams
Společnost: Albright Films Inc.
Natáčeno: Aston Magna House, Great Barrington, Massachusetts, USA / Massachusetts, USA

Hrají: Martin Shakar (John Freemont), Gil Rogers (šerif Billy Hart), Gale Garnett (Cathy Freemontová), Shannon Bolin (Molly), Tracy Griswold (zástupce šerifa Harry Timmons), Joy Glaccum (Suzie MacKenzieová), Jeptha Evans (Paul MacKenzie), Clara Evans (Jenny Freemontová), Sarah Albright (Ellen Chandlerová), Nathanael Albright (Tommy Button), Julie Carrier (Janet Shoreová), Michelle Le Mothe (Dr. Joyce Gouldová), Edward Terry (Hank), Peter Maloney (Frank), Jessie Abrams (Clarkie Freemontová), Rita Montone (Dee Dee Shoreová), John P. Codiglia (Jackson Lane), a další

Údaje o DVD:


Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky
Titulky: česky
Obraz: barevný 4:3
Bonus: nic