Ivan Mládek oslaví sedmdesátku s osmdesátkou svých hitů

V úterý 7. února 2012 oslaví skladatel, textař, hráč na bendžo a zpěvák Ivan Mládek sedmdesáté narozeniny. K této příležitosti vydá Supraphon bilanční 3CD s příznačným názvem Jožin z bažin a dalších 80 písní. Ivan Mládek převezme Jubilejní diamantovou desku za 1 507 200 prodaných hudebních nosičů, které od roku 1971 vydával Panton a Supraphon.

Supraphon k sedmdesátinám Ivana Mládka připravuje v edici Zlatá kolekce bilanční trojalbum. Pod názvem JOŽIN Z BAŽIN A DALŠÍCH 80 PÍSNÍ půjde o zábavnou procházku všemi fázemi hudebního vývoje bandžisty, skladatele, textaře a zpěváka Ivana Mládka, od swingujících začátků přes absolutní hitovost až po zcela současný repertoár.

Mládkův osobní výběr repertoáru na troj CD je s typickou nadsázkou rozdělen do tří částí: na písně, které umí nazpaměť, na ty, které si matně pamatuje a na sestavu skladeb, o kterých už ani netuší, zda jsou vůbec jeho. Věřit mu ale nesmíte, protože celý komplet je bohatě zaplněn od začátku do konce jednou slavnou či přinejmenším zcela povědomou melodií za druhou.

V doprovodném bookletu se Ivan Mládek ohlíží za všemi sestavami muzikantů, se kterými kdy hrál v Banjo Bandu. Tradičně ironicky vtipné, jazykově vynalézavě hravé a hudebně nostalgicky i kvalitně dobrou náladu vyvolávající jsou všechny písničky o Dášách, Lindách, skalách, medvědech, jezech, křečcích, Prčicích, rychlících, zkratkách, Třebáni (Hlásné), Láďovi a velorexu.

Album vychází v pátek 27. ledna 2012.

 

Skladatel, hráč na bendžo a textař Ivan Mládek vystupuje od roku 1966 s různými soubory z oblasti jazzu a country music (působil ve skupinách: Storyville Jazz, K.T.O., White Stars a Mustangové), od počátku 70. let 20. století pak pouze s vlastní kapelou Banjo Band, kde hraje na tenorové bendžo a zpívá. Je autorem více než 400 písní, píše humoristické povídky, recesistické pohádky a scénáře, kreslí humorné obrázky a vtipy. Televizním divákům je znám jako moderátor a spoluautor zábavných pořadů Čundrcountry show a Country estráda. Televizní stanice TV Barrandov vysílala jeho sitcom Cyránův ostrov a nyní sitcom Noha 22.