Aha! – Jeden a půl policajta

Páteční Aha! na nás 8. srpna 2008 vyrukuje s americkou rodinnou komedií Jeden a půl policajta za obvyklých 44,– Kč o nejneobvyklejší dvojici ochránců zákona.

Hlavní postavou příběhu, odehrávajícího se v Tampě na Floridě, je osmiletý černošský chlapec Devon Butler, který si ze všeho nejraději hraje na četníky a zloděje. Jednoho dne se při hře stane svědkem toho, jak trojice gangsterů v opuštěné továrně tvrdě zlikviduje nepohodlného kumpána. Když později dorazí policie, přihlásí se jako svědek. Neviděl sice mužům do obličeje, ale zná poznávací značku jejich auta, zná datum a místo schůzky, kdy má dojít k obchodu s drogami a taky ví, kdo chce drogy koupit. Je tu však háček. Je ochoten tohle všechno prozradit pouze pod podmínkou, že bude po dobu vyšetřování tohoto případu také policistou.

Nakonec dostane policejní odznak, želízka a je přidělen k mrzoutskému samotáři Nikcovi McKennovi, který má případ na starosti. Ten se ovšem s nikým a s ničím nemazlí a tím méně s protivným klukem, který ho vydírá mimořádně závažnými informacemi o případu. Navíc jeho zápal pro policejní práci přináší mnohem víc problémů než užitku a to se ještě ani Nick, ani jeho svěřenec netuší, že jeden z vrahů nepohodlného svědka zahlédl. Pokusí se vetřít k Devonovi do rodiny jako nový školní poradce, chlapec ho však prohlédne a nic mu neprozradí. Další den se zuřící Nick dozví, že po dobu vyšetřování dostane kluka na starost, což zcela převrátí jeho staromládenecký život.

 

Přes napětí, které mezi oběma parťáky vládne, se však hrany postupně obrušují. A když se po dramatické honičce gangsteři Devona zmocní a odvezou ho svému šéfovi, aby se ho zbavili jednou provždy, spěchá mu Nick na pomoc a v přístavu při jeho záchraně rozpoutá peklo, na které gangsteři určitě nezapomenou.

Žánr: Komedie / Rodinný / Krimi

Země původu: USA

Rok vzniku: 1993

Délka: 89 minut

Světová premiéra: 2. dubna 1993 – USA

Premiéra v kinech ČR: 19. srpna 1993

Původní název: Cop & 1/2 / Cop and a Half / Cop and ½

Režie: Henry Winkler

Scénář: Arne Olsen

Produkce: Elaine Hall, Tova Laiter, Paul Maslansky

Hudba: Alan Silvestri

Kamera: Bill Butler

Společnost: Imagine Films Entertainment / Universal Pictures

Natáčeno: Dade City, Florida, USA / Tampa, Florida, USA

Hrají: Burt Reynolds (Nick McKenna), Norman D. Golden II (Devon Butler), Ruby Dee (Rachel), Holland Taylor (kapitánka Rubiová), Ray Sharkey (Vinnie Fountain), Sammy Hernandez (Raymond Sanchez), Frank Sivero (Chu), Rocky Giordani (Quintero), Marc Macaulay (Waldo), Tom McCleister (Rudy), Ralph Wilcox (detektiv Matt McPhail), Tom Kouchalakos (detektiv Jenkins), Carmine Genovese (Rio), Sean Evan O’Neal (detektiv McNally), Max Winkler (chlapec v koupelně), Steve Carlisle (Herman Fleming), Annabelle Weenick (Boyleová), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky vypínatelné u českého zvuku, česky napevno s anglickým zvukem

Obraz: barevný PAL 16:9

Bonus: žádný