Vapet vás baví – Mé jméno je Nikdo

 

Vapet ve čtvrtek 10. července 2008 sáhne opět k osvědčenému žánru a k osvědčenému hereckému obsazení. Nabídne totiž komediální western Mé jméno je Nikdo za 42,- Kč. Zmínka o tomto filmu byla již dříve

 

 

Dnes již legendární western Sergia Leoneho s Terencem Hillem v jeho životní roli se odehrává v Novém Mexiku v roce 1889. Pan Nikdo je modrooký mladík s rychlou rukou, který miluje jízdu na koni, střílení a rvačky. Jeho velkým idolem je pověstný pistolník postavený mimo zákon – Jack Beauregard. Toho už nebaví být ustavičně ve střehu, je unavený zabíjením i svou pověstí, která ho na sklonku století na divokém západě provází. Už nechce dokazovat svou rychlost. Chce pomstít smrt svého bratra, pak hodlá pověsit kolty na hřebík a odcestovat lodí do vysněné Evropy. 

 

 

 

 

Zatím má však plné ruce práce. Když se ho v holičství pokusí zabít najatý pistolník převlečený za holiče, Jack pověstný svou bleskovou reakcí a přesnou muškou, ho zastřelí i s jeho dvěma komplici. Vzápětí unikne nastražené bombě, kterou se ho pokusili odstranit další zabijáci. Všechny najal bohatý Sullivan, který pro obávanou stopadesátičlennou Divokou bandu „pere“ uloupené zlato tím, že ho vydává za výtěžek ze svého dolu. 

 

 

 

 

Pan Nikdo je také najat podrazákem Sullivanem, aby Jacka zastřelil. Ten však pouze zesměšní Sullivanovy lidi a místo souboje společně s Jackem vyřídí bandu pistolníků. Jack se dokonce od mladíka dozví o Sullivanovi a o tom, že to byl on, kdo před nedávnem nechal zabít jeho bratra. Nikdo se snaží pistolníka přesvědčit, že musí dostát své legendě a ukončit kariéru na Divokém západě poslední legendární bitvou, soubojem s Divokou bandou, která právě dorazila do městečka, aby se zásobila dynamitem. Jack však odmítne. 

 

 

 

 

Nikdo však ví, že Jack vyjde ze souboje jako vítěz. Proto uloupí vlak naložený zlatem, na který si brousila zuby Divoká banda a bandu, která ho pronásleduje, zavede přímo k Jackovi. Ten pochopí, že se střetu nevyhne a připraví se k boji. Podaří se mu tak dostát legendě, podle Nikoho je však třeba, aby nakonec také stylově zemřel. Aby se sám stal největším velikánem Divokého západu, chce zastřelit Jacka před co největším počtem svědků. A tak, když se ve starém přístavu v New Orleans oba postaví proti sobě, nastává největší a nejbláznivější den, jaký kdy Divoký západ zažil. Na prašné ulici stanou v souboji Jack a Nikdo. 

 

Žánr: Western / Komedie / Parodie

Země původu: Itálie / Francie / Německo

Rok vzniku: 1973

Délka: 111 minut

Původní název: Il Mio nome è Nessuno / Lonesome Gun / My Name Is Nobody / Mein Name ist Nobody

Světová premiéra: 13. prosince 1973

Premiéra v kinech ČR: 15. dubna 1993

Režie: Tonino Valerii, Sergio Leone

Scénář: Ernesto Gastaldi, Sergio Leone, Fulvio Morsella

Produkce: Claudio Mancini, Fulvio Morsella, Sergio Leone

Hudba: Ennio Morricone

Kamera: Armando Nannuzzi, Giuseppe Ruzzolini

Společnost: Rafran Cinematografica / Les Films Jacques Leitienne / Imp.Ex.Ci. / La Societe Alcinter / Rialto Film Preben-Philipsen

Natáčeno: 905 and 915 Royal Street, New Orleans, Louisiana, USA (závěrečný souboj) / Acoma Pueblo, Acoma, New Mexico, USA / Colorado, USA / La Calahorra, Granada, Andalucía, Španělsko (železniční scény) / Mogollon, New Mexico, USA / New Orleans, Louisiana, USA / White Sands National Monument a okolí, Alamogordo, New Mexico, USA

Hrají: Terence Hill (Nikdo), Henry Fonda (Jack Beauregard), Jean Martin (Sullivan), R.G. Armstrong (Poctivý John), Karl Braun (Jim), Leo Gordon (Red), Steve Kanaly (falešný holič), Geoffrey Lewis (vůdce bandy), Neil Summers (Squirrel), Piero Lulli (šerif), Mario Brega (Pedro), Marc Mazza (Don John), Benito Stefanelli (Porteley), Alexander Allerson, Rainer Peets (Big Gun), Anoine Saint-John (Scape), Franco Angrisano (Ferroviere), Tommy Polgár, Antonio Palombi, Hubert Mittendorf, Emil Feist, Carla Manciniová (matka), Luigi Antonio Guerra (úředník)  

 

 

 

Údaje o DVD:  

 

 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

 

 

Obraz: PAL 16:9

Bonus: Alternativní konec, Trailer, Fotogalerie