Magic Box – Přátelé – 5. série (4 DVD)

Tentokrát rozvozové plány PNS mlčely, až v uskutečněné distribuci z jiných zdrojů pochází informace, že společnost Magic Box ve středu 2. května 2012 poslala do trafik další komplet 4 DVD Přátelé – 5. série za 599,- Kč.

Láska, sex, přátelství, štěstí a smůla kolem nás aneb život je třeba brát s nadhledem. Sukničkář Joey, pošahaná Phoebe, ukecaný Chandler, pořádkem posedlá Monica, nejistý Ross a naivní Rachel – povedená šestice kamarádů z New Yorku řeší životní trable s humorem sobě vlastním v nejpopulárnějším komediálním seriálu všech dob.

Pátá sezóna, která začíná v Londýně a končí v Las Vegas – tu i tam svatbou – je pamětihodná pro všechny! Rossova zámořská svatba je na draka od samého počátku, Phoebe ve 100. epizodě porodí a celá parta míří na západ do Města hříchu, kde Joey, jak doufá, prorazí ve velkém stylu. V této luxusní čtyřdiskové edici kompletní páté sezóny rozbijete bank.

Disk 1:

Jak se Ross přeřekl

Scénář: Seth Kurland

Režie: Kevin S. Bright

Po osudovém přeřeknutí Rossova svatba pokračuje, ale manželské štěstí se nekoná. Monica a Chandler se pokoušejí pokračovat ve svém románku, ale nedaří se jim být ani na chvíli o samotě.

 

Jak se Chandler líbal

Scénář: Wil Calhoun

Režie: Gary Halvorson

Rossovy pokusy smířit se s Emily končí ve slepé uličce. Románek Monicy a Chandlera se komplikuje jejich pravidlem "Ne v New Yorku”.

 

Stoprvní

Scénář: Martha Kaufman & David Crane

Režie: Kevin S. Bright

Phoebe narychlo jede do nemocnice, kde se narodí trojčata. Joey je přijat hned po ní – ukáže se totiž, že jeho solidární porodní bolesti jsou ve skutečnosti ledvinové kameny. Nicnetušící Rachel domluví Monice rande s mužskou zdravotní sestrou.

 

Phoebe a dobrý skutek

Scénář: Michael Curtiz

Režie: Shelley Jensen

Phoebe je znechucená Joeyho účinkováním v televizní telefonické charitativní akci, protože má už od dětství pifku na televizní společnost. Monica chce zamaskovat svůj románek s Chandlerem a namluví Rachel, že chodí s někým z práce.

 

Někdo musí z kola ven

Scénář: Scott Silveri

Režie: Dana de Vally

Monica a Chandler spolu chtějí strávit víkend v Atlantic City. Ross se pokouší říct Rachel, že až Emily přijede do New Yorku, nesmí už spolu kamarádit.

 

Sněžný muž

Scénář: Alexa Junge

Režie: Gary Halvorson

Monica a Rachel během kramaření ve sklepě potkají svého zarostlého souseda, kterého si nejdřív spletou s yettim. Ross chce urovnat problémy s Emily a souhlasí, že ze svého bytu odstraní všechno, čeho se Rachel kdy dotkla.

 

Disk 2

 

Ross hledá byt

Scénář: Perry Rein & Gigi McCreery

Režie: Gary Halvorson

Rossovo manželství je v troskách a on se stěhuje k Chandlerovi a Joeymu. Rachel je přesvědčená, že se ji jejich soused Danny pokouší psychologicky svádět.

 

Nejhorší Díkůvzdání

Scénář: Gregory S. Malins

Režie: Kevin S. Bright

Parta vzpomíná na svá nejhorší Díkůvzdání. Phoebe to svoje prožila v roce 1862. Pomalu se odkrývá i Moničina nejhorší vzpomínka.

 

Rossův sendvič

Scénář: Andrew Reich & Ted Cohen

Režie: Gary Halvorson

Ross se rozčílí, protože mu někdo v práci sebral jeho sendvič se zbytky z Díkůvzdání. Joey vyhrožuje, že prozradí, co ví o vztahu Monicy a Chandlera.

 

Milující sestra

Scénář: Shana Goldberg-Meehan

Režie: Dana de Vally Pizza

Monica domluví Rachel a Dannymu rande, když je ale Rachel svědkem Dannyho neobyčejně vřelého vztahu k sestře, začne pochybovat.

 

Novoroční předsevzetí

Scénář: Suzie Villandry

Námět: Brian Boyle

Režie: Joe Regalbuto

Nadešel nový rok a všichni dělají předsevzetí – někteří realističtější než jiní. Ross se díky tomu svému ocitne na rande v těsných kožených kalhotách… možná až příliš těsných.

 

Chandlerův pracovní smích

Scénář: Alicia Sky Varinaitis

Režie: Kevin S. Bright

Monica zjistí, že Chandler má falešný smích, vyhrazený špatným vtipům jeho šéfa. Rachel je naštvaná, že se jí Monica nepřiznala ke svému vztahu. Řeč přijde i na Emilyiny plány na novou svatbu.

 

Disk 3

 

Joeyho taška

Scénář: Seth Kurland

Námět: Michael Curtis

Režie: Gail Mancuso

Rachel pomáhá Joeymu změnit image, aby snáze získal roli, a vybaví ho i taškou přes rameno, která vypadá spíš jako kabelka. Phoebe je šokovaná, když se na pohřbu její babičky objeví její otec.

 

Všichni už všechno vědí

Scénář: Alexa Junge

Režie: Michael Lembeck

Když Phoebe odhalí pravdu o Chandlerovi a Monice, začne s Chandlerem flirtovat, aby ho vyzkoušela. Byt ošklivého tlustého naháče se uvolní a Ross ho chce.

 

Joey a holka od rány

Scénář: Adam Chase

Režie: Kevin S. Bright

Joey začne chodit s Katie a zjistí, že ráda rozdává poměrně bolestivé rány. Ross má potíže s navazováním přátelských vztahů se sousedy.

 

Policejní odznak

Scénář: Gigi McCreery & Perry Rein

Námět: Alicia Sky Varinaitis

Režie: Andrew Tsao

Phoebe najde v pohovce v kavárně Central Perk policejní odznak. Místo aby ho vrátila, rozhodne se zahájit tažení za "dobrými skutky”. Joey je úplně vynervovaný, protože měl romantický sen o Monice.

 

Rachel a nemístný polibek

Scénář: Andrew Reich & Ted Cohen

Režie: Shelley Jensen

Po skončení přijímacího pohovoru Rachel impulzivně políbí svého potenciálního šéfa na krk. Phoebe a Gary soupeří s Monicou a Chandlerem o pověst "nejžhavějšího páru.”

 

Rachel kouří

Scénář: Michael Curtis

Režie: Todd Holland

Rachel začne v novém zaměstnání kouřit, aby se přiblížila své šéfové. Rossův syn Ben jde s Joeym na konkurz na reklamu na polévku.

 

Disk 4

 

Jak Ross zkoušel flirtovat

Scénář: Doty Abrams

Režie: Gail Mancuso

Joeyho italsky mluvící babička sleduje jeho debut v seriálu Právo a pořádek. Ross se rozhodne objednat spoustu pizzy, aby mohl flirtovat s dívkou, která je přinese.

 

Výjezd s poldou

Scénář: Shana Goldberg-Meehan & Seth Kurland

Režie: Gary Halvorson

Jak se Emilyina svatba blíží, dělá parta všechno proto, aby Rosse rozptýlila. Když se kluci vydají na noční výjezd s Phoebiným přítelem policistou, nejvíc zabodují střelba a sendvič s masovými kuličkami.

 

Jak si házeli míčem

Scénář: Greg Malins

Námět: Scott Silveri

Režie: Gary Halvorson

Phoebe požádá Chandlera, aby Garymu vymluvil nápad, že by se k němu Phoebe nastěhovala. Rachel si chce splnit dětský sen a koupí si kočku sfinx, která se nechová tak, jak se od ní čeká.

 

Joeyho velká šance

Scénář: Will Calhoun

Námět: Shana Goldberg-Meehan

Režie: Gary Halvorson

Joey je nadšený, protože získal hlavní roli ve filmu, který se točí poblíž Las Vegas – zlobí se ale na Chandlera, který pochybuje, že právě tohle bude jeho "velký průlom”.

 

Stalo se v Las Vegas

1. část – scénář: Andrew Reich & Ted Cohen 2. část – scénář: Greg Malins & Scott Silveri

Režie: Kevin S. Bright

Joeyho film se rozpadne a on prosí Chandlera, aby za ním nejezdil. Když se ale Monica rozhodne, že své první výročí s Chandlerem chce strávit v Las Vegas, nikdo u toho nesmí chybět. Joey se pokouší přesvěčit dealera jackpotu s identickýma rukama, aby s ním dal dohromady varietní číslo. Chandler s Monicou hrají kostky a Chandler uzavře svou životní sázku.

 

Žánr: TV seriál / Komedie / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 1994 – 2004

Původní název: Friends

Režie: James Burrows, Peter Bonerz, Gary Halvorson, Kevin Bright, a další

Scénář: David Crane, Marta Kauffman, a další

Produkce: Kevin Bright, David Crane, Marta Kauffman, Todd Stevens, Wendy Knoller, Shana Goldberg-Meehan, Scott Silveri, Ted Cohen, Andrew Reich, Greg Malins, Richard Allen, Sherry Bilsing, Ellen Plummer, Adam Chase, a další

Hudba: Michael Skloff

Kamera: Mikel Neiers, Nick McLean, Richard Hissong

Střih: Stephen Prime, David Helfand, Andy Zall, Kenny Tintorri, Jay Scherberth, Todd Felker, Marnie Bermingham, Sven Nilsson

Kostýmy: Debra McGuire

Společnost: Warner Bros. Television / Bright-Kauffman-Crane Productions

Natáčeno: Las Vegas, Nevada, USA / Londýn, Velká Británie / Los Angeles, Kalifornie, USA / New York City, New York, USA / Park Boulevard, Columbia/Warner Bros. Ranch – 411 North Hollywood Way, Burbank, Kalifornie, USA / Řím, Lazio, Itálie / Stage 24, Warner Brothers Burbank Studios – 4000 Warner Boulevard, Burbank, Kalifornie, USA

Hrají: Jennifer Aniston (Rachel Greenová), Courteney Cox (Monica Gellerová), Lisa Kudrow (Phoebe Buffayová), Matt LeBlanc (Joey Tribbiani), Matthew Perry (Chandler Bing),    David Schwimmer (Dr. Ross Geller), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky, anglicky

Obraz: barevný 4:3 (podle imdb.com 1,78:1)

Bonus: žádný