Bontonfilm – Doba ledová 2: Obleva

První film s humornou skupinou pravěkých zvířat Bontonfilm prohnal pulty už několikrát, nyní v neděli 3. června 2012 se dočkáme dalších dostupných dílů, za 99,- Kč bude v prodeji Doba ledová 2: Obleva. A chládek je fuč.

Řekni ledu sbohem!

Ve filmu Doba ledová 2 – Obleva se vracejí naši hrdinové z prostředí pod bodem mrazu: chlupatý mamut Manny, lenochod Sid, šavlozubý tygr Diego a prehistorická krysoveverka, věčná smolařka Kryserka. Naše trojice hrdinů stále drží pospolu a užívá si výhody světa, který je ve stavu tání. Žijí v primitivní verzi vodního parku, nabité vodními skluzavkami, bazény s vlnami a spoustou zvířat užívajících si sluníčka. Manny kolem sebe vidí rodiny držící pohromadě a cítí se připraven založit svou rodinu. Nikdo ale v okolí nezahlédnul jiného mamuta celou věčnost, Manny se obává, že může být posledním žijícím mamutem.

Potom ale potká Ellie. Dobré na tom je, že Manny potkal poslední samici mamuta na světě. Špatné na tom je, že Ellie má problémy ohledně pochopení své identity, což klade na Mannyho mnoho neobyčejných nároků. Naštěstí má Sida a Diega, kteří mu pomáhají projít očistcem namlouvání. Jakoby nebylo dost těžké snažit si získat přízeň Ellie, ta má ještě jako přívažek dva bratry z rodu vačic, Crashe a Eddieho, párek troufalých rošťáků. Jsou to dva nafoukaní, uvřískaní průšviháři. K dobru je jim nutno přičíst, že mají Ellie opravdu rádi a chovají se k ní velmi ochranářsky. Díky tomu je jim jejich mimořádně frackovité chování odpouštěno. Jak tání pokračuje, naši hrdinové rychle pochopí, že oteplování má jednu zásadní nevýhodu: ohromnou, hrozivou povodeň. Tenčící se ledová hráz je všechno, co stojí mezi světem, který znali… a akváriem nadživotní velikosti. Naši hrdinové se zoufale snaží uniknout před povodní, kterou naopak velmi podporují nevyzpytatelní vodní plazi připravení převzít vládu nad novým zavodněným světem.

A teď něco o Sidovi a Diegovi. Diego skrývá tajemství, o které se nepodělil s nikým ze svých přátel: má hrůzu z vody. V potápějícím se světě to může být vážný problém. Sid touží po troše uznání. Chce dokázat, že si zaslouží trochu úcty od svých přátel, přitom potká nové přátele, kteří jej obdivují bezmezně.

Poslední – nikoliv však nejmenší – dobrodružství je pokračování nehod naší staré dobré přítelkyně Kryserky. Od tohoto stvořeníčka s ohromným talentem pro přivolávání katastrof můžeme očekávat hodně legrace a akce. Tentokrát má Kryserka mnohem větší, troufáme si říct hrdinskou, roli.

Na imdb.com 68 procent, na csfd.cz 67: Dvojka nedrží tolik pohromadě jako jednička, provedení je sice veleprofesionální, gagy jsou a veverka nezklame, ale mohlo to být lepší.

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 2006

Délka: 87 minut

Původní název: Ice Age: The Meltdown

Světová premiéra: 29. března 2006 – Belgie / Indonésie / Jamajka / Nizozemí / Filipíny

Kinopremiéra v ČR: 6. dubna 2006

Režie: Carlos Saldanha

Scénář: Peter Gaulke, Jim Hecht, Gerry Swallow

Produkce: Lori Forte, Bob Gordon, Christopher Meledandri, Chris Wedge

Hudba: Will Edwards, John Powell

Kamera: Craig Anthony Grasso

Střih: Harry Hitner

Společnost: Blue Sky Studios / Twentieth Century Fox Animation / Twentieth Century Fox Film Corporation

Hlasy v původním znění: Ray Romano (Manny), John Leguizamo (Sid), Denis Leary (Diego), Seann William Scott (Crash), Josh Peck (Eddie), Queen Latifah (Ellie), Chris Wedge (Scrat), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky

Titulky: česky, anglicky, slovensky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1 anamorphic widescreen)

Bonus: Simpsonovi, Scratovův krátký film, Tři kousky „Crashe a Eddieho", Seznamte se s Crashem, Eddiem a Ellie, Vystřižený vtípek, Hloupý Sid, Seznamte se s animátory, Videoklip Lee Ryan, Scrat: „Převratný příběh, reportáž, od hlavy až k patě", Natáčení scény – Doba ledová 2: Obleva