Bontonfilm – Noc žraloka

Kromě vesměs úspěšných televizních sérií posílá Bontonfilm do prodeje i „normální" filmy. Tedy normální – málokterý z nich dokáže přeskočit 50 procent v diváckém hodnocení. V pátek 29. června 2012 má být ke koupi za 199,- Kč horor Noc žraloka. Hrůza čeká na dně.

Děsivá Noc žraloka má ambice stát se Čelistmi 3-D generace. Velezkušený režisér hororů David Ellis natočil nekompromisní film, po kterém budete mít nějaký čas odpor ke koupání mimo vanu a kryté bazény.

Partička vysokoškoláků původně vyrazila na malebný ostrůvek uprostřed obrovského jezera se slanou vodou, aby si plnými doušky užila slunečný víkend. Znáte to – trocha vodních sportů a nezávadného flirtování, po nocích spousta alkoholu a sexu. Idylický plán se začne hroutit hned v zárodku, když po nevinné jízdě na wakeboardingovém prkně a následné nehodě vyklopýtá z jezera jeden z chlapců o ruku chudší. Ani on sám není schopen říct, co se přesně stalo, všeobecně přijímanou teorií je pak ta, že mu ji nešťastně ufiklo právě prkno, na kterém jel. Zábava samozřejmě okamžitě končí, parta nakládá zraněného spolužáka do člunu a vyrážejí vstříc pevnině a nemocnici. Pod hladinou jezera se však skrývá nepředstavitelná hrůza, monstrózní masožraví žraloci, kteří ucítili krev a dostali hlad na mladé masíčko. Začíná nerovný souboj na život a na smrt, během něhož se ti, kteří zatím přežili, snaží ze všech sil dostat na pevninu. Bohužel pro ně ti žraloci nepředstavují jediné nebezpečí, které na ně číhá…

Reklamní kecy diváky nepřesvědčily, na imdb.com 39 procent, na csfd.cz 33: Tupá hollywoodská nuda s ratingem pro děti plná Kenů a Barbín s IQ tykve, v níž je všechno špatně.

Zadní strana

Žánr: Horor / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 2011

Délka: 87 minut

Původní název: Shark Night 3D

Světová premiéra: 31. srpna 2011 – Filipíny

Kinopremiéra v ČR: 22. září 2011

Režie: David R. Ellis

Scénář: Will Hayes, Jesse Studenberg

Produkce: Chris Briggs, Douglas Curtis, Tawny Ellis, Mike Fleiss, Lynette Howell, Kelly McCormick, Crystal Powell

Hudba: Graeme Revell

Kamera: Gary Capo

Střih: Dennis Virkler

Společnost: Incentive Filmed Entertainment / Next Films / Sierra – Affinity / Silverwood Films

Natáčeno: Millennium Studios- 300 Douglas Street, Shreveport, Louisiana, USA / Shreveport, Louisiana, USA

Hrají: Sara Paxton (Sara Palskiová), Dustin Milligan (Nick), Chris Carmack (Dennis Crim), Katharine McPhee (Beth), Joel David Moore (Gordon), Donal Logue (šerif Greg Sabin), Joshua Leonard (Red), Sinqua Walls (Malik), Alyssa Diaz (Maya), Chris Zylka (Blake), Jimmy Lee Jr. (Carl), Damon Lipari (Keith), Christine Bently Quinn (Jess), Kelly Sry (Wonsuk), Tyler Bryan (Kyle), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky,

Titulky: česky, česky pro neslyšící

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: žádný