Magic Box – Lorax

Podle některých pramenů možná Magic Box v pátek 3. srpna 2012 vrhne na pulty trafik za 299,- Kč zánovní animák Lorax. Co uděláte, když chce vaše životní láska opravdický strom a na světě už žádné opravdické stromy nejsou?

Fantastický svět pohádek ožívá v obrazově velkolepém dobrodružství od tvůrců filmu Já, padouch! Dvanáctiletý Ted bydlí v umělém městě, kde neexistuje žádná živá příroda. Má jedno veliké přání. Touží najít opravdový strom, čímž by zapůsobil na dívku svých snů. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora, mýtického ochránce stromů. Lorax je nabitý úžasnou zábavou pro každého!

 

Co je to za svět, ve kterém už není ani kousek živé přírody, ptáte se? Je to městečko, v němž žije dvanáctiletý Ted. Všechno je tu náramně umělé, včetně zvířat, kytek a stromů, u kterých si můžete dálkovým ovladačem nastavit jarní, letní, podzimní, zimní a disco variantu. Komu by se chtělo ven, za vysokou a neprodyšně uzavřenou hradbu města, na jejíž neprůchodnost dohlížejí gorily místního vládce, pana O´Hareho?

Zdejší lidé si na to zvykli a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. Nepřijde jim divné, že čerstvý vzduch se prodává v pet lahvích, což je voda na O´Hareho mlýn. Jenže Tedova láska Audrey, coby nevyléčitelná romantická duše, touží po stromu „z masa a kostí". Akční babička Norma chlapci poradí, aby si zašel pro radu k legendami opředenému Jednorázovi. Ten ovšem údajně žije za zdmi města. A tak se Ted poprvé v životě podívá ven, do skutečného světa.

Ten pohled za moc nestojí. Vidí jen smutnou měsíční krajinu plnou pařezů. A na obzoru zvláštní dům. Ten, jak se Ted záhy dozví, patří právě Jednorázovi, podivínskému samotáři. Byl to právě on, kdo proměnil kvetoucí krajinu na pustinu a vyhnal z ní jejího mýtického ochránce Loraxe. A na Tedovi bude, aby ji zachránil tím, že vysadí poslední existující sazenici živého stromu a připomene lidem, že vždycky nebylo všechno umělé. Jenže takové chování přímo ohrožuje živobytí pana O´Hareho. A to nemůže zůstat bez odezvy…

Lorax je živelná smršť bláznivých akčních gagů a muzikálových čísel, kterou budou vaše děti milovat. A jestli si pak začnou o trochu víc vážit stromů, tak to budou jistě body navíc.

Na imdb.com 64, na csfd.cz 58 procent: Nic moc ekologická agitka se slabým příběhem a zbytečnými písněmi.

Žánr: Animovaný / Rodinný / Komedie / Fantasy

Země původu: USA

Rok vzniku: 2012

Délka: 83 minut

Původní název: Dr. Seuss‘ The Lorax

Světová premiéra: 1. března 2012 – Kuvajt / Spojené arabské emiráty

Kinopremiéra v ČR: 15. března 2012

Režie: Chris Renaud, Kyle Balda

Námět: Dr. Seuss (kniha)

Scénář: Ken Daurio, Cinco Paul

Produkce: Ken Daurio, Audrey Geisel, Janet Healy, Christopher Meledandri, Cinco Paul, Robert Taylor

Hudba: John Powell

Střih: Claire Dodgson, Steven Liu, Ken Schretzmann

Společnost: Universal Pictures / Illumination Entertainment

Hlasy v původním znění: Danny DeVito (The Lorax), Ed Helms (The Once-ler), Zac Efron (Ted), Taylor Swift (Audrey), Betty White (babička Norma), Rob Riggle (pan O’Hare), Jenny Slate (Tedova matka), Nasim Pedrad (matka Once-lera), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky, řecky

Titulky: česky, anglicky, řecky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 1,85:1)

Bonus: Vynechané scény, Trailery, a další