Magic Box – Příšerky s.r.o.

Dalším trafikově nabízeným animákem z katalogu společnosti MagicBox má být ve středu 22. srpna 2012 za 199,- Kč DVD s filmem Příšerky s.r.o.

Film tvůrců Toy Story: Příběh hraček je napěchován humorem i dobrodružstvím. Od svého uvedení v kinech si tento hit získat srdce kritiků a milionů malých i velkých fanoušků po celém světě. S filmem Příšerky s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmějí každého přímo ďábelským smíchem.

Všechny děti na světě vědí, že když je rodiče uloží do postýlek, zhasnou světlo a zavřou za sebou dveře, vyplíží se ze dveří šatníku příšerky. Co nevědí je, že tyhle příšerky proti nim nemají nic osobního, je to prostě jen jejich zaměstnání.

James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout. Jednoho večera však Sulley zjistí, že dveře, kterými příšerky vylézají z továrny do lidského světa, zůstaly nedovřeny. Všechna monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička.

Sulley a Mike se rozhodnou vzít holčičku, kterou pojmenují Boo, domů. Následujícího dne ji převléknou za příšerku, vpašují zpět do továrny a pokusí se ji dostat domů. Dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila, jenže je čekají přímo příšerné překážky, než se jim to povede.

Nikdo nikdy ještě neviděl film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek. Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! Nenechte si ji ujít ani vy a poznejte, jak mocný může být smích – zvláště dětský.

Na imdb.com 80 procent, na csfd.cz 84: Skvělá a originální zábava.

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Dětský / Komedie

Země původu: USA

Rok vzniku: 2001

Délka: 88 minut

Původní název: Monsters, Inc.

Světová premiéra: 28. října 2001 – USA

Kinopremiéra v ČR: 7. února 2002

Režie: Pete Docter, David Silverman, Lee Unkrich

Scénář: Pete Docter, Jill Culton, Jeff Pidgeon, Ralph Eggleston, Andrew Stanton, Daniel Gerson

Produkce: Darla K. Anderson, Karen Dufilho-Rosen, John Lasseter, Kori Rae, Andrew Stanton

Hudba: Randy Newman

Střih: Robert Grahamjones, Jim Stewart

Společnost: Pixar Animation Studios / Walt Disney Pictures

Hlasy v původním znění: John Goodman (James P. „Sulley“ Sullivan), Billy Crystal (Michael Mike Wazowski), Mary Gibbs (Boo), Steve Buscemi (Randall Boggs), James Coburn (Henry J. Waternoose), Jennifer Tilly (Celia), Bob Peterson (Roz), John Ratzenberger (Yeti), Frank Oz (Fungus), Daniel Gerson (Needleman / Smitty), Steve Susskind (manažer poschodí), Bonnie Hunt (Flint), Jeff Pidgeon (Bile), Samuel Lord Black (George Sanderson), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, maďarsky, polsky, 2.0 slovensky

Titulky: česky, anglicky, maďarsky, polsky, slovensky

Obraz: barevný PAL 16:9 (1,85:1)

Bonus:

  • Nepovedené scény
  • 4x zamítnuté nápady
  • Booina hra s dveřmi
  • Finding Nemo – první ukázka z nového filmu
  • Pro ptáčky – snímek, který získal Oskara v kategorii Krátký animovaný film
  • Mikeovo nové auto