Filmag válka dokument – Bitevní pole 2. světové války – 8. DVD – Severní Afrika a Itálie, část 2

Filmag v ediční řadě Válka dokument ve čtvrtek 27. září 2012 pokračuje v dokumentární válečné sérii a za 99,- Kč bude v prodeji disk s další lokací Bitevní pole 2. světové války – 8. DVD – Severní Afrika a Itálie, část 2.

Rozsáhlá dokumentární série, kterou vám přinášíme na 16 DVD, mapuje všechny klíčové bitvy, postavy a technologie 2. světové války. Díky dosud neviděným archivním záběrům a unikátním výpovědím válečných veteránů můžete podrobně nahlédnout pod pokličku nejkrvavějších událostí moderních dějin.

 

SEVERNÍ AFRIKA A ITÁLIE

 

Boje 2. světové války zuří naplno a Spojenci se musí hodně ohánět, aby zastavili Hitlerovo běsnění. Od roku 1940 jsou nuceni svou pozornost soustředit také na severní Afriku. Po těžkých bojích se střídavými úspěchy na frontě, která se přelévala od Tunisu k Egyptu a zpět, zvítězili Britové pod vedením generála Montgomeryho v druhé bitvě u El Alameinu a začali zatlačovat zbytky německo-italských sil zpět do Tunisu. Krvavé boje se poté přesunuly na Sicílii a do Itálie, kde došlo k nejdelším a nejtěžším bitvám v dějinách 2. světové války – o Monte Cassino, Anzio a San Pietro.

Zadní strana 

Žánr: Dokument / Válečný  

Země původu: USA

Rok vzniku: 2008

Délka: 54 + 56 minut

Původní název: Battle Ground Series

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný/černobílý PAL 4:3 (1,33:1)

Bonus: