Magic Box – Rybí bojovník (3 DVD)

Magic Box bude ve čtvrtek 27. září 2012 nabízet dokument s logem National Geographic. Zajímavé a potěšující na něm je to, že je o Čechovi – za 299,- Kč bude na třech discích ke koupi komplet Rybí bojovník o Jakubovi Vágnerovi.

Pro Jakuba Vágnera není rybaření jenom koníček, ale způsob života. Ochránce přírody a dobrodruh celý svůj život zasvětil lovu nejpodivnějších ryb světa, přičemž se mu podařilo překonat pět světových rekordů. Svoje umění teď předvádí před televizní kamerou, a vy tak máte příležitost vidět tohoto pozoruhodného rybáře v akci. Nejprve se spolu s ním vydáte na lov kolosálního sumce, pak udolá nilského obra. Za tajemným novodobým dinosaurem zabloudí do jihoamerické Amazonie a jeho cesta dál pokračuje na lov sladkovodního sumce. Nakonec se Jakub zaměří na kostlína amerického.

Obal 1. disku 

DISK 1

Rybí bojovník: amazonský obr

Jakub Vágner, rybář, ochranář a dobrodruh se na výpravě za obrovskými rybami pustí až do samého srdce Amazonie. Setká se tu tváří v tvář s amazonským obrem – aparaimou. Jedná se o přirozeného dravce, který se živí menšími rybami nebo třeba i ptáky plujícími po hladině. Dokonce prý dokáže ulovit opici, když sedí nad vodou na větvích. Uvidíte, jak tato obrovská ryba vyskočí jako kulka vysoko nad hladinu a také Jakubův souboj s rekordním kusem.

Rybí bojovník: kolosální sumec

Jakub Vágner, rybář, ochranář a dobrodruh se na výpravě za obrovskými rybami vydá hluboko do amazonského pralesa. Připadne na kolosálního sumce – piraibu. K tomu se pojí děsivé historky jak sežral opice, ptáky anebo jak, díky své neuvěřitelné síle, zahubil i rybáře. Uvidíte piraibu rekordmana v celé jeho ničivě silné kráse.

Obal 2. disku 

DISK 2

Rybí bojovník: nilský obr

Jakub Vágner, rybář, ochranář a dobrodruh se na výpravě za robalem nilským vydá do největšího stálého pouštního jezera na světě – jezera Turakana v Keni. Robalové jsou již od starověku známí svou nenasytností a dravostí a Jakub se na cestě za nimi musí potýkat s řadou obtíží: těžkou nemocí, nedostatkem potravin, problémy s autem i pochybnostmi, zda ve jménu vědy lovit nilského robala.

Rybí bojovník: přežívající dinosaurus

Jakub Vágner, rybář, ochranář a dobrodruh se na výpravě za zvláštními sladkovodními rybami setká tváří v tvář s tajemnou rybou z dávné minulosti, z doby, kdy žili dinosauři, s jeseterem bílým.

Obal 3. disku 

DISK 3

Rybí bojovník: texaský titán

Jakub Vágner, rybář, ochranář a dobrodruh se vydal do Texasu na výpravu za prehistorickým říčním obrem s řadou zubů jako žiletky, za kostlínem americkým. Největším kusům tohoto druhu hrozí vyhynutí, Jakub se proto pokusí vědcům rybu zachránit a zároveň ulovit skutečného texaského titána.

Rybí bojovník: útok sumce

Jakub Vágner, rybář, ochranář a dobrodruh vyrazí na řeku Rhonu ve Francii, kde hledá obrovskou masožravou obludu, sumce velkého.

Na imdb.com 68 procent, na csfd.cz 77. 

Žánr: Dobrodružný / Dokument 

Země původu: USA

Rok vzniku: 2010

Délka: 270 minut

Původní název: Fish Warrior 

Scénář: Carlos Mora, Steve Durgin

Produkce: Julia Dorn-Buckler, Chris Valentini, Richard J. Wells, Ashley Adams, Jessica Ivy Distad, Rena Ferrick, Michael Hoff, Shazia Jafri, Adam Nielsen, Heath Orchard, Erika Trott

Kamera: Jouvens Exantus, Ian Levasseur, Wade Muller, Patrick Van Beusekom

Střih: August Beucke, Christa Collins 

Společnost: Michael Hoff Productions / National Geographic Channel

Účinkují: Jakub Vágner, Andrew Bowen, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: