Blesk – Vítr v kapse

Čtvrteční Blesk v řadě nostalgie nabídne 3. dubna 2008 český film Vítr v kapse. Za 42,- Kč můžete pořídit jeden z titulů kdysi velmi populární dvojice Vaculík-Tofi, který již vyšel kdysi v časopise Biják.

Hlavními hrdiny filmu Vítr v kapse, inspirovaného vlastními zážitky režiséra Jaroslava Soukupa z plzeňské Škodovky, jsou dva nerozluční kamarádi, kteří po absolvování průmyslové školy nastupují do velkého strojírenského závodu. Tady prožívají první pomaturitní rok, tady se jejich neujasněné představy a ideály střetávají s naprosto odlišnou životní praxí. Kromě rozporuplných zkušeností z práce se Ondřej s Cyrilem musejí potýkat i se svými soukromými problémy. Do budoucna mají velkolepé plány, Ondřej by rád na moře, Cyril sní o cestě do Paříže, ale osud je jiný. Ondřej je povolán na vojnu a Cyrilovi se stane osudná jeho motorka.

vitr_v_kapse_blesk

vitr_v_kapse_blesk_back

Žánr: Drama / Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1983

Délka: 77 min.

Premiéra v kinech ČR: 1. května 1983

Režie: Jaroslav Soukup

Asistent režie: Pavel Dvorský

Pomocná režie: Jaroslav Jarolímek

Dramaturgie: Miroslav Vydra

Scénář: Jaroslav Soukup, Miroslav Vaic

Produkce: Přemysl Pražský, Ivo Pavelek, Bohdan Kysil

Hudba: Zdeněk Barták ml., Boris Janíček, Michal David

Text: Boris Janíček (Eduard Pergner)

Zpěv: Michal David

Kamera: Jaromír Šofr

Druhá kamera: Karel Hejsek

Asistent kamery: Martin Grošup

Střih: Jiří Brožek

Zvuk: Jiří Hora

Architekt: Bohumil Nový

Kostýmy: Ivana Svobodová

Odborný poradce: Miroslav Borovanský

Společnost: Filmové studio Barrandov

Natáčeno: Plzeň

Hrají: Lukáš Vaculík (Ondřej Bystřický), Sagvan Tofi (Cyril Čech), Ivana Andrlová (Helena), Zorra Ulla Kesslerová (Ilonka), Jiří Vala (Babachán), Karel Augusta (Mádr / Bongiorno), Bronislav Poloczek (mistr Palec), Ilona Svobodová (Jaruška), Karel Vochoč (Ondřejův otec), Ferdinand Krůta (železničář Brejcha), Ladislav Trojan (Helenin otec), Karolína Slunéčková (Onřejova matka), Václav Neužil (Kalous), Jiří Samek (Forejt), Jiří Kalužný (Franta), Marcel Vašinka (Michal), Jiří Chmelař (referent Vaněk), Hana Talpová (matka Heleny), Zdeněk Ornest (úředník ČSPLO), Robert Vrchota (vedoucí automatu), Dáša Neblechová (průvodčí), Daniel Rous (Eda), Josef Patočka (vrátný) , Jiří Sequens mladší (podnapilý branec), Pavel Vítek (branec), František Baťka (prodavač), Karel Gult (číšník), Eva Hořánková (prodavačka), Jaroslav Choc (strážný), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: 4:3

Bonus: Filmografie, Fotogalerie, Rozhovory (Ivana Andrlová, Jaroslav Soukup, Miroslav Vaic)