Šíp – Léto s kovbojem

Úterní Šíp 1. dubna 2008 přinese Léto s kovbojem za 42,- Kč. Tato komedie je důkazem, že se stále ještě najdou české filmy, které při výběru příbalů dosud unikaly pozornosti vydavatelů, A třeba se dočkáme dalších titulů.

Veselohra „Léto s kovbojem“ vypráví o setkání venkovského zootechnika a traktoristy Honzy s pražskou psycholožkou Doubravkou. On při ztřeštěné sázce dočasně přišel o řidičský průkaz, takže teď pase družstevní stádo krav, ona je správná holka, která se o prázdninách musí starat na chatě o svého rozmazleného snoubence Boba, který nepříliš úspěšně studuje medicínu a právě se připravuje na opravné zkoušky.

Honzova bezprostřednost, optimismus a přístup k životu i práci ostře kontrastuje se sobeckým, slabošským a nevyrovnaným Bobou a Doubravka si stále víc uvědomuje, že její cit k Bobovi zmizel a doopravdy má vlastně ráda Honzu. Otázkou je, jak se na takovou partii bude dívat její poněkud konzervativní rodina.

Úsměvný příběh o tom, jak se tihle dva tak rozdílní lidé potkali, seznámili a zamilovali, natočil v roce 1976 režisér Ivo Novák a do hlavních rolí obsadil znamenitě sehranou dvojici Danielu Kolářovou a Jaromíra Hanzlíka.

Žánr: Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1976

Délka: 87 minut

Premiéra v kinech ČR: 1. října 1976

Režie: Ivo Novák

Pomocná režie: Zdeněk Zaoral

Scénář: Jaromíra Kolárová

Dramaturgie: Miroslav Vydra

Produkce: Jiří Pokorný

Hudba: Petr Hapka

Text: Zdeněk Rytíř

Zpěv: Marie Rottrová

Kamera: Rudolf Milič

Druhá kamera: Michal Kulič

Střih: Miroslav Hájek

Zvuk: Josef Vlček

Architekt: Jaroslav Krška

Hrají: Daniela Kolářová (psycholožka Doubravka), Jaromír Hanzlík (traktorista Honza Macháček), Oldřich Vízner (medik Boba Karásek), Dana Medřická (konzervativní babička), Marie Rosůlková (svérázná prababička), Bohuš Záhorský (Honzův děda), Květa Fialová (Karásková, Bobova matka), Slávka Budínová (Honzova matka), Jiří Pleskot (Doubravčin otec), Libuše Švormová (Doubravčina matka), Míla Myslíková (Koutná, Jitčina matka), Valentina Thielová (Studničková), Josef Somr (doktor Studnička), Lenka Kořínková (Klárka Studničková), Hana Čížková (Jitka, Honzova bývalá dívka), Věra Galatíková (kosmetička), Hana Pastejříková (Honzova nevlastní matka), Jan Skopeček (Honzův nevlastní otec), Robert Vrchota (řezník), Jaroslava Tichá (prodavačka), Eva Vlachová (prodavačka Smolková), Josef Hlinomaz (předseda NV), Evžen Illín (Mirek), Ivana Maříková (Andula, Honzova sestra), Igor Nachtigall (Míša, Honzův bratr), Václav Trégl (stařík-pacient), Karel Hábl (kosmetik), Mahulena Bočanová (Lenka, Honzova nevlastní sestra), Roman Čada (Roman, Honzův nevlastní bratr), Michal Dlouhý (Láďa, Honzův bratr), Jaroslava Tichá (prodavačka), Slávka Hamouzová (vesničanka)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky, anglicky

Obraz: barevný PAL 4:3

Bonus: filmografie, fotogalerie, rozhovory (Daniela Kolářová, Jaromír Hanzlík, Oldřich Vízner)