Blesk – Wimbledon

Pondělní Blesk v romantické řadě dne 31. března 2008 nabídne titul Wimbledon za 44,- Kč. Tvůrci filmů Láska nebeská (Love Actually) a Deník Bridget Jonesové (Bridget Jones´s Diary) přicházejí se zbrusu novým, půvabným a veselým příběhem lásky, tentokrát za tenisovou sítí.

Sladká i komická romance se odehrává na tenisovém kurtu během turnaje ve Wimbledonu. Brit Peter Colt se nikdy nevzdal svého snu, že se jednou stane slavnou tenisovou hvězdou. Ve světovém žebříčku si vydobyl čestné 11. místo, jenže během času se jeho tenisová kariéra rychle blíží k neslavnému konci – poklesl až na příčku 119 a jeho popularita pomalu vyhasíná. Na poslední chvíli dostává životní šanci – divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V předvečer světového šampionátu si uvědomuje, že je to poslední Wimbledon v jeho kariéře. Kdysi nastupoval k zápasům s nejslavnějšími světovými tenisovými špičkami a nyní je nucen přemýšlet o odchodu, o tom, že bude v tenisovém klubu dělat trenéra starším dámám, mezi jejich návštěvou kadeřníka a odpoledním čajem.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Američanka Lizzie Bradburyová je vycházející hvězda světového tenisu, hraje svůj první Wimbledon jako horký favorit. Je na ni soustředěna pozornost a je tlačena svým coachem a otcem Dennisem, aby dosáhla co nejlepších výkonů. Lizzie také nic nenechává náhodě, na své cestě vzhůru dokáže čelit všem svodům nejen na hřišti, ale i v soukromí. Nedokáže ji rozhodit ani krátká romance s kolegou, americkým šampiónem Jakem Hammondem. Její sportovní dráha míří strmě vzhůru k cíli, chce se stát nejlepší tenistkou na světě a vítězkou Grand Slamu. Wimbledonské vítězství by mělo být prvním slibným milníkem na její cestě!

Peterovy plány o klidném důchodu však vezmou za své, když přijde na wimbledonské hřiště do All England Lawn Tennis and Croquet Clubu. Zde, poté, co se potkají s Lizzy a přeskočí mezi nimi jiskra, stane se neuvěřitelná věc: Peter vyhraje svůj první zápas. Je poháněn směsí své znovuzískané sebedůvěry a láskou a začíná svou sérii vítězství v zápasech, což ho pomalu vede zpět mezi tenisové celebrity a fanoušci znova drží palce svému někdejšímu a nově zazářivšímu miláčkovi.

Obrazovka z DVD

Obrazovka z DVD

Peter, který už má mladá léta za sebou, najednou zjišťuje, že svět skutečně miluje vítěze, stejně jako jeho obvykle nepřítomný agent Ron Roth. Začíná znova okoušet chuť vítězství. Lizzie brzy zjišťuje, že její nadšení pro zápasy opadá, začne objevovat, že v životě jsou i jiné věci než vyhrané turnaje.

Promění Peter své jediné vítězství ve vítěznou sérii? Najde Lizzie rovnováhu mezi kariérou a city? Dokáží společně překonat všechny překážky osudu a najít svoje štěstí?

Obrazovka z DVD

Účast australského wimbledonského šampiona (Pat Cash) jako filmového poradce zaručila tvůrcům exkluzivní přístup do všech klubů All England Lawn Tennis + Croquet Club během šampionátu v roce 2003 a k jednomu z nejprestižnějších a nejsledovanějších turnajů.

Zadní strana

Žánr: Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Země původu: Velká Británie / Francie

Rok vzniku: 2004

Délka: 94 minut (1:33:45)

Původní název: Wimbledon / La Plus belle victoire

Světová premiéra: 13. září 2004 – USA, Beverly Hills, Kalifornie

Premiéra v kinech ČR: 30. prosince 2004

Režie: Richard Loncraine

Scénář: Adam Brooks, Jennifer Flackettová, Mark Levin

Produkce: Tim Bevan, Liza Chasin, Eric Fellner, Debra Hayward, Mary Richards

Hudba: Ed Shearmur

Kamera: Darius Khondji

Střih: Humphrey Dixon

Kostýmy: Louise Stjernsward

Tenisový konzultant filmu: Pat Cash

Společnost: Firstep Productions / Inside Track Films Productions LLP / Studio Canal / Working Title Films

Natočeno: Wimbledon, studio Shepperton, Londýn – Anglie

Hrají: Kirsten Dunstová (Lizzie Bradburyová), Paul Bettany (Peter Colt), Kyle Hyde (Monte Carlo Opponent), Robert Lindsay (Ian Frazier), Celia Imrieová (paní Kenwoodová), Penny Ryderová (paní Littlejohnová), Annabel Leventonová (paní Rossdaleová), Amanda Walkerová (hráčka tenisu z Country Clubu), James McAvoy (Carl Colt), Bernard Hill (Edward Colt), Eleanor Bronová (Augusta Coltová), Marina Morganová (hotelová recepční), Barry Jackson (Danny Oldham), Nikolaj Coster-Waldau (Dieter Prohl), Sam Neill (Dennis Bradbury), Beti Sekulovskiová (soupeřka Lizzie), Vikas Punna (Ajay Bhatt), Abhin Galeya (Vijay), John McGlynn (sázkař), Jonathan Timmins (sběrač míčků), Martin O´Brien (reportér), John Warnaby (reportér), Tam Hoskyns (reportér), Austin Nichols (Jake Hammond), … John McEnroe, Chris Evertová, Mary Carillo, John Barrett

Menu DVD

Údaje o DVD:

Výběr kapitol

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Nastavení zvuku a titulků

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1)

Bonus: Trénink (2:52 anglicky s českými titulky), O natáčení (4:49 anglicky s českými titulky), Film o filmu (9:45 anglicky s českými titulky), Minifilm o filmu (3:01 anglicky s českými titulky)

Bonusy

Trénink

O natáčení

Film o filmu

Minifilm o filmu