Hollywood Classic Entertainment – Garfield Show – 9. DVD (Pračlověk)

Nerad bych se opakoval, ale situace je stále stejná. Společnost Hollywood Classic Entertainment rozešle podklady k titulům vydávaným za měsíc, ale na info o těch aktuálních je potřeba si počkat, až se náhledy obalů objeví na webu PNS. Nejinak je tomu s DVD Garfield Show – 9. DVD – Pračlověk, které na pulty dorazí v pondělí 8. dubna 2013 za 99,- Kč.

Je schopen všeho. Mějte se před ním na pozoru!

Tlustý cynický kocour, který zbožňuje italské těstoviny, nenávidí sport a pondělky, sleduje televizi, ať dávají cokoli, ponižuje svého majitele a pohrdá psy. Vychytralá potvůrka, se smyslem pro anglický humor stejně jako nejstarší banánové gagy. Sebevědomý, cynický, lehce ješitný a hlavně nejtlustší kočičí elegán v historii, pán domu i ledničky. Kocour Garfield – král postaviček komiksového stripu. Narodil se v roce 1978 z pera a z čisté lásky kreslíře Jima Davise, kdy jeho tříokénkové kreslené historky začaly vycházet v novinách. V té době netušil, že se stane světovým fenoménem a jednou ho bude denně číst více než 220 milionů fanoušků v 250 zemích světa. I české čtenáře provází tato svérázná postavička na stránkách některých deníků i samostatných knížek už několik let. Nelze se pak divit, že se jeho neodolatelnému a kultivovanému humoru dostalo i animovaného zpracování. Příběhy Garfielda a jeho rodiny, kterým se smějí děti i dospělí, mladí i staří, ženy i muži, dnes sleduje televizní obecenstvo více jak pětatřiceti zemí světa.

Epizody na disku:

48. Myslostroj (47. Mastermind – Julien Magnat – 21. prosince 2009)

Garfield netrpělivě očekává pošťáka: objednal si totiž vaflovač,ale když jeho zásilka dorazí, není to to, co očekával. Místo vaflovače přišla zvláštní helma, která umožňuje slyšet vše, co si lidé kolem něj myslí. Dokonce může slyšet i to, co si povídají vetřelci z vesmíru, kteří přišli obsadit planetu Zemi. Objevili Vitovu slavnou pizzerii a rozhodli se, že jídlo vyzkouší, aby mohli vybrat tu nejlepší pizzu pro svého vůdce. Nikdo kromě Garfielda o tom neví, takže to bude zase na něm, aby vetřelce přelstil a zachránil budoucnost planety… a pizzy!

49. Úžasný létající pes (48. The Amazing Flying Dog – Philippe Vidal – 22. prosince 2009)

Ve městě hoří dům a mladá fenečka křičí o pomoc: myslí si, že je to její konec. Ale není – přichází totiž Odie, super pes! Potom se ale Odie probudí a vypráví Garfieldovi, že se ve snu stal superhrdinou, který přilétá lidem na pomoc, a Garfield si z něho samozřejmě dělá legraci. Odie se naštve a trucuje. Přeje si, aby sen byl skutečný. Pak by mohl konečně ve svých snech oslovit krásnou neznámou. Ale když se Garfield dostane do problémů, Odie odloží zášť a letí mu na pomoc. Ale tentokrát OPRAVDU letí. Do toho, super pse Odie!

50. Sázka (49. The Last Word – Julien Magnat – 22. prosince 2009)

Potom, co se Nezmar vyjádří, že nijak necení Garfieldovu chuť k jídlu, Garfield se s ním vsadí, že celou hodinu nebude nic jíst. Pokud vyhraje, Nezmar bude na měsíc vykázán z domu. Ale pokud prohraje, Garfield bude celý týden Nezmarovým otrokem. Ve hře je Garfieldova čest, takže sázku přijímá: radši na malou chvilku sám sebe ochudí, než aby dál snášel Nezmarovu roztomilost. Ale jak čeká na baštu, hodina se zdá dlouhá. Velmi dlouhá… Hlavně když mu všechno okolo připomíná jídlo: pořady v televizi, večeře, kterou Jon právě dovařil, potraviny… Brzy se mu zdá, že celá kuchyně volá jeho jméno. Podaří se mu vydržet až do konce?

51. Pračlověk (50. Iceman – Philippe Vidal – 23. prosince 2009)

Do města přijel zmrzlinář, ale tentokrát je to zmrzlinářka a Garfield na ni není zrovna milý, i když zmrzlinu miluje. Dělá jí ze života peklo a každý den se plíží pryč s tlapkami plnými jejího zboží. Mezitím byl objeven pračlověk v kusu ledu a je přivezen na výstavu. Díky Garfieldovi omylem roztaje a zamiluje se do Olgy, prodavačky zmrzliny, a odmítá se vrátit do muzea. Je to na Garfieldovi, aby s Odieho malým přispěním vrátil věci do pořádku pomocí překvapivého nápadu. Už jste někdy viděli prehistorickou kočku?

52. T3000 (52. T3000 – Julien Magnat – 23. prosince 2009)

Do útulku nastoupil nový zaměstnanec: je to robot se všemi nejnovějšími vychytávkami a jeho úkolem je držet všechna zvířata v lati. Jakékoliv zvíře, které vynechá očkování, nebo nebude mít na sobě známku, půjde přímo do vězení. Ale Garfield je odhodlán s robotem koncovat, samozřejmě s malou pomocí věrného Odieh, a tak to urovnat s Alem a Petem, opravdovými zaměstnanci útulku, i když to znamená pomoci jim získat jejich práci zpátky. Sbohem, T3000!

Náhled zadní strany z webu PNS

Žánr: Animovaný / Rodinný / Komedie

Země původu: Francie / USA

Rok vzniku: 2008 – 2012

Délka: 62 minut

Původní název: The Garfield Show

Režie: Philippe Vidal

Námět: Jim Davis

Scénář: Jim Davis, Julien Magnat, Mark Evanier, Peter Betts, Jessica Menendez, Christophe Poujol

Produkce: Mark Evanier, Jim Davis, Robert Réa, Kim Campbell, Marie-Pierre Moulinjeune

Hudba: Laurent Bertaud, Jean-Christophe Prudhomme

Společnost: Dargaud Marina / MediaToon / Paws

Hlasy v anglickém znění: Frank Welker (Garfield / Eddie Gourmand), Gregg Berger (Odie / Squeak / Harry), Wally Wingert (Jon Arbuckle / Hercules), Jason Marsden (Nermal / Vito / Lizin otec / Pete / Dr. Bonkers), Julie Payne (Dr. Liz Wilsonová / Lizina matka), Laura Summer (Drusilla & Minerva), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (1,78:1)

Bonus: žádný