Hollywood Classic Entertainment – Garfield Show – 14. DVD (Vzpoura přístrojů)

Společnost Hollywood Classic Entertainment měla pokračovat v pondělí 13. května 2013 za 99,- Kč ve vydávání série příběhů o tlustém líném kocourovi diskem Garfield Show – 14. DVD (Vzpoura přístrojů). Vypadá to, že na pulty se disk dostane až v úterý 14. května 2013.

Je schopen všeho. Mějte se před ním na pozoru!

Tlustý cynický kocour, který zbožňuje italské těstoviny, nenávidí sport a pondělky, sleduje televizi, ať dávají cokoli, ponižuje svého majitele a pohrdá psy. Vychytralá potvůrka, se smyslem pro anglický humor stejně jako nejstarší banánové gagy. Sebevědomý, cynický, lehce ješitný a hlavně nejtlustší kočičí elegán v historii, pán domu i ledničky. Kocour Garfield – král postaviček komiksového stripu. Narodil se v roce 1978 z pera a z čisté lásky kreslíře Jima Davise, kdy jeho tříokénkové kreslené historky začaly vycházet v novinách. V té době netušil, že se stane světovým fenoménem a jednou ho bude denně číst více než 220 milionů fanoušků v 250 zemích světa. I české čtenáře provází tato svérázná postavička na stránkách některých deníků i samostatných knížek už několik let. Nelze se pak divit, že se jeho neodolatelnému a kultivovanému humoru dostalo i animovaného zpracování. Příběhy Garfielda a jeho rodiny, kterým se smějí děti i dospělí, mladí i staří, ženy i muži, dnes sleduje televizní obecenstvo více jak pětatřiceti zemí světa.

Epizody na disku:

77. Modrý pták štěstí (71. The Bluebird of Happiness – ? – 10. března 2011)
Toulavý kocour Harry uvidí osamělého modrého ptáčka a hned si pomyslí, že to bude snadný oběd. Chystá se ho zabít, ale Garfield, varován Odiem, ho zarazí a ptáčátko zachrání. Cítí se jako ochránář modrých ptáčků od té doby, co se staral o opuštěná ptáčata, která ho považovala za svou maminku. Garfield se o modrého ptáčka stará a drží ho z dosahu Harryho, ale Harry se tak snadno od jídla odradit nenechá. Garfield se s ptáčkem sice nechce rozloučit, ale Nezmar určitě nedopustí, aby byl zastíněn někým roztomilejším, než je on sám.

78. Nitro Edieho Gurmána (72. Inside Eddie Gourmand – ? – 10. března 2011)
Obvykle veselý Edie byl v poslední době mizerně naladěný. Rozdával všem špatné recenze, dokonce i Vitově pizzerii. Ale jeho rozčilení se netýká jen restaurací: obětí hněvu Edieho Gurmána může být i kdokoliv na ulicích! Edie už je ze všeho tak zdeptaný, že mu jeho manažer doporučí navštívit lékaře. Když se Jon, Odie a Garfield rozhodnou Edieho navštívit, jdou s ním nakonec k doktorovi, který chce vyzkoušet nový vynález umožňující dostat se do Edieho mozku. Ale Garfield, který nikdy nestojí opodál, se samozřejmě na nitro Ediho Gurmána podívá trošku blíž.

79. Výhodná koupě (83. Depths of a Salesman – ? – 14. června 2011)
Televizní kanál „Koupit se dá všechno“ má, zdá se, moc hypnotizovat své diváky. To je jediné vysvětlení pro Jonovo šílené utrácení. Pořád kupuje zbytečné a předražené věci, místo aby koupil to, co Garfield považuje za nejdůležitější: jídlo! Ale brzy i Garfielda a Odieho zlákají věci, které moderátor Hal nabízí. Ale v televizi zdánlivě luxusní a zábavné věci jsou po doručení rozbité. Garfield se rozhodne požadovat náhradu od veselého moderátora, který v televizi vypadá mnohem příjemněji, než ve skutečnosti je.

80. Vzpoura přístrojů (84. Night of the Apparatuses – ? – 14. června 2011)
Jon si do počítače nainstaloval nový program, který mu umožňuje ovládat všechny spotřebiče u něj doma jednoduchým hlasovým příkazem. Jméno programu: Millie. Millie reaguje pouze na Jona a je připojená na všechno v domě. Ale Millie není jen program: ona je počítač plný citu. Hlavně citu k Jonovi. Po strašné bouřce je Jonův dům zasažen bleskem a Millie přestane fungovat: blesk ji promění v po elektřině bažící Mildred, která už nepřijímá povely od nikoho!

81. Příbuzenská pohroma (74. Everythings‘ Relative – ? – 11. března 2011)
Jonova teta Ivy si nechává dům dezinfikovat kouřem. To je v pořádku, kdyby ovšem během vykuřování  nemusela zůstat u Jona. Brzy přivádí ubohého Jona k šílenství svými šílenými požadavky a taky tím, že zcela převezme kontrolu nad domem. Garfield samozřejmě přijde s plánem, jak se jí zbavit. V jeho domě je místo jen pro jednoho otrapu! Přesvědčí Jona, aby nechal tetu Ivy na Doktůrkově farmě. Ale Doktůrek se tak snadno napálit nenechá. Nikdy není snadné zbavit se škůdců… nebo příbuzných, když na to přijde!

82. Telefonní past (85. Land of Hold – ? – 15. června 2011)
Připojení se pokazilo, zrovna když Garfield už málem přišel na to, jak zastavit počítače, aby nás všechny nezotročily. Jon volá poskytovateli připojení, aby to vyřešil, ale nemá tolik štěstí, aby skutečně dostal někoho na linku. Protože má Jon nějakou práci, pověří Garfielda, aby na lince počkal. Jak čeká a mačká jedno tlačítko po druhém kvůli něčemu, co se zdá v nedohlednu, usne a začne snít o zemi, kde všechno čeká na lince a život se dá organizovat pouhým stisknutím tlačítka…. nebo nedá?

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Rodinný / Komedie

Země původu: Francie / USA

Rok vzniku: 2008 – 2012

Délka: 73 minut

Původní název: The Garfield Show

Režie: Philippe Vidal

Námět: Jim Davis

Scénář: Jim Davis, Julien Magnat, Mark Evanier, Peter Betts, Jessica Menendez, Christophe Poujol

Produkce: Mark Evanier, Jim Davis, Robert Réa, Kim Campbell, Marie-Pierre Moulinjeune

Hudba: Laurent Bertaud, Jean-Christophe Prudhomme

Společnost: Dargaud Marina / MediaToon / Paws

Hlasy v anglickém znění: Frank Welker (Garfield / Eddie Gourmand), Gregg Berger (Odie / Squeak / Harry), Wally Wingert (Jon Arbuckle / Hercules), Jason Marsden (Nermal / Vito / Lizin otec / Pete / Dr. Bonkers), Julie Payne (Dr. Liz Wilsonová / Lizina matka), Laura Summer (Drusilla & Minerva), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky

Titulky: žádné

Obraz: barevný PAL DVD5 16:9 (1,78:1)

Bonus: žádný