Šíp – Ferda Mravenec 5 + 6

Pohádkový seriál o Ferdym, respektive původně českém Ferdovi mravenci, který emigroval do Německa aby se pod původním jménem vrátil opět do Čech alespoň na DVD, vychází na třetím disku. Vyjde první jarní den, zítra 21. března 2008, v pátečním Šípu za 38,- Kč.

DVD obsahuje 4 příběhy:

1. O tom jak nastala velká vedra – V přírodě vypuklo velké sucho. Voda je vzácná a kvůli ní se začínají šarvátky. Při hledání vodního pramene prožijí Ferda a jeho kamarádi nebezpečná dobrodružství.

2. Jak se šly ploštice koupat – Vodní hrátky a dobrodružství prožijí nejen ploštice v zátoce u starého mlýna, ale i Ferda, který sjíždí na loďce nebezpečný vodopád. Loďka se potopí, ale Ferda se zachrání. Vody se však nezbaví. Začne prudce pršet a zmoklý mravenec hledá útočiště v domku mrzutého hlemýždě.

3. Jak Ferda sloužil u potápnice – Hlemýžď ukradl ze msty Ferdův domek. Pytlík a Ferda při hledání domečku upadnou do zajetí otrokářské potápnice a musejí obsluhovat vodní pumpu. Pytlík se práci vyhýbá, jak může, a i způsob, jak uniknout ze zajetí, musí vymyslet sám Ferda.

4. O velikonočním vajíčku – Ferda a jeho kamarádi se na Velikonoce vydají pro vajíčko. Na farmě se utkají s červenými mravenci a jako vítězi si odvážejí krásné velikonoční vajíčko. Z vajíčka se má uvařit slavnostní omeleta, ale vylíhne se z něj kuře. Místo oslav se jde hledat jeho maminku.

A pokud na mravence nemáte zrovna náladu, protože vám stačí ti, kteří prolézají vaším bytem, pamatujte, že Biolit to jistí!