Magic Box – Tajemství indické divočiny (3 DVD)

V pondělní nabídce se objeví další soubor dokumentů z dílny National Geographic, společnost Magic Box nabídne v trafikách 3. června 2013 balení 3 DVD pod názvem Tajemství indické divočiny za opět podstatně zvýhodněnou cenu 299,- Kč oproti běžné nabídce katalogu.

Vydavatel uvádí o balení toto info:

Původní název: Secrets of Wild India

Rok vzniku: 2012 

Žánr: Přírodovědný / Dokument

Celková délka: 150 minut

Země původu: USA

V Indii žije více než miliarda lidí; na 2% zemského povrchu tudíž žije celá pětina celosvětové populace. Přesto si však Indie dokázala zachovat svou divokou tvář. Suchozemští obři, nelítostní dravci, nádherní a vzácní živočichové, ti všichni spolu sdílí tuto zemi plnou extrémů. Snímek Tajemství divoké Indie je poctou pestrosti a napětí všudypřítomným v neobyčejně rozmanité indické krajině. Každý ze tří dílů seriálu se zaměřuje na jeden z typických indických ekosystémů. Přináší cenné informace o tom, jak se žije v každém z jedinečných prostředí. Seriál je plný krásy, podivných společenství, utrpení, smrti a života a divákům zprostředkuje bezprostřední pohled na přírodní představení, díky nimž je Indie právem považovaná za skvost na koruně asijské krajiny a jejích dějin.

 

1. Království slonů

Skrytí ve stínů Himalájí, na břehu řeky Bráhmaputry, se procházejí jednorozí nosorožci, divocí buvoli a sloni asijští. Tito tvorové tvoří poslední stáda pasoucích se indických obrů. Je začátek léta a zvířata před sebou mají šest měsíců sucha, požárů a povodní. Film je natočen z pohledu novorozeného slůněte a přináší obraz krajiny nečekaných kontrastů a nekonečné pestrosti, jež jsou pro Indii charakteristické.

 

2. Tygří džungle

Toto je skutečná džungle, již se ve své „Knize džunglí“ snažil popsat Rudyard Kipling. Je to bitevní pole, kterému vládnou špičaté tesáky a drápy, kde se různé živočišné druhy střetávají v boji o prostor, vodu, potravu a právo na rozmnožování. Je to svět, ve kterém není místo na soucit nebo vlídnost, svět, jehož ovládají dva největší dravci světa: tygr bengálský a indický rudý vlk, zvaný dhoul. Kiplingův příběh byl vymyšlený. Zde však před sebou máte tvrdá fakta a příběh, který se mění každým rokem.

 

3. Pouštní lvi

Na první pohled by se mohlo zdát, že v poušti na severozápadě Indie nemůže nic přežít. Ovšem divoká zvířata žijí i v tom nejnepříznivějším prostředí. V tak nehostinné přírodě přežije jedině ten, kdo se na ni dokáže nejlépe adaptovat. Zde, v pustých pouštích a na vysušených planinách, žijí nejschopnější indičtí vědci, kteří musí překonat zdejší extrémní počasí, písečné bouře, sucho a neuvěřitelné vedro.

Zvukové formáty: česky DD 2.0 / anglicky DD 2.0

Titulky: české

Obrazové formáty: 16:9