Bontonfilm – Já, padouch 2

Společnost Bontonfilm v neděli 10. listopadu 2013 prostřednictvím trafik nabídla těsně po e-shopové premiéře animovanou pokračovací komedii Já, padouch 2 za 399,- Kč. Když svět potřebuje hrdinu, pomůže padouch.

V úspěšné animované komedii společnosti Illumination Entertainment se na scénu vrací bývalý superpadouch Gru, který dal sbohem životu zločince, aby vychovával své tři dcery. Vše se ale nečekaně zvrtne, když ho Antivelepadoušská liga požádá o pomoc při pátrání po nedostižném zlosynovi, který ohrožuje svět. Je na čase, aby se Gru společně se svou novou partnerkou Lucy Wildeovou a tlupou Mimoňů vydal na dobrodružství plné nepředvídatelných a nečekaných zážitků.

Může být napravený padouch vůbec ještě zábavný? Když vypráví pohádky na dobrou noc? Když se bojí o nevinnost své nejstarší dcery? Když už nechce vůbec nic ukrást? Gru naštěstí neskončí jako obyčejný civil, protože v jeho nitru se stále ukrývají schopnosti, které by leckdo rád využil. Jako například šéf mocné Antipadoušské ligy, Silas Velezadek (to příjmení nekomentujte, nemá to rád). Silas sice padouchy všeho druhu hluboce opovrhuje, ale kdo se může do myšlení zlosyna vcítit líp než zlosyn bývalý?

A tak vyšle svou nejlepší agentku Lucy Wilde, aby Grua přiměla ke spolupráci. Té se to s pomocí paralyzéru převlečeného za rtěnku podaří a Gru začne na stará kolena páchat dobro. A brzy bude mít plné ruce práce, protože na radaru Antipadoušské ligy se objevil obzvlášť protřelý padouch Eduardo, nevysvětlitelně začali mizet Mimoňové, Margo se zapalují lýtka, Edith je i nadále životu nebezpečná a Agnes se všemožně snaží sehnat taťkovi nějakou mamku. A právě to může být pro Grua ve finále tou největší hrozbou.

Na imdb.com 76 procent, na csfd.cz 78: Na druhý díl povedené, jen se pod náporem vtípků a srandy někam ztratil samotný příběh. A Mimoňové jasně vedou!

Zadní strana

Žánr: Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Krimi / Sci-fi

Země původu: USA

Rok vzniku: 2013

Délka: 94 minut

Původní název: Despicable Me 2

Světová premiéra: 16. června 2013 – Francie (Champs-Elysées Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 4. července 2013

Režie: Pierre Coffin, Chris Renaud

Scénář: Cinco Paul, Ken Daurio

Produkce: Janet Healy, Christopher Meledandri, Robert Taylor

Hudba: Heitor Pereira

Střih: Gregory Perler

Společnost: Universal Pictures / Illumination Entertainment – A Chris Meledandri Production

Hrají: Steve Carell (Gru), Kristen Wiig (Lucy), Benjamin Bratt (Eduardo / El Macho), Miranda Cosgrove (Margo), Russell Brand (Dr. Nefario), Ken Jeong (Floyd), Steve Coogan (Silas), Elsie Fisher (Agnes), Dana Gaier (Edith), Moises Arias (Antonio), Nasim Pedrad (Jillian), Kristen Schaal (Shannon), Pierre Coffin (Minionové), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky, slovensky, hebrejsky

Titulky: česky, anglicky, hebrejsky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (1,85:1)

Bonus: Gru a jeho dívky, Záplava vychytávek, Komentář režisérů Chrise Renauda & Pierra Coffina