Aha! – Pěnička a Paraplíčko

Aha! zahajuje v pondělí 10. března 2008 vydávání celovečerních filmů, navazujících na televizní seriál Hříšní lidé města pražského. Jako první se nám do rukou a přehrávačů dostane Pěnička a Paraplíčko za 41,- Kč. Takže ti, kteří podlehli a pořídili tento titul již dříve s časopisem Květy, mohou opět jen litovat.

Rada Vacátko řeší případ nešťastně zamilovaného kasaře.

Vše začalo onoho rána, kdy tenorista Švandova divadla objevil mrtvolu kasaře Toufara. Na místo se dostavili vyšetřovatelé a zatímco se Vacátko, který Toufara už dva měsíce hledal pro podezření z loupeže v Legiobance, radil s policejním lékařem, vypravil se Bouše a Brůžek za Toufarovou milenkou Annou Kulatou, přezdívanou v podsvětí Paraplíčko. Další cesta obou detektivů vede ke kasaři Pěničkovi, se kterým žila Paraplíčko předtím. Ten ovšem od svého propuštění podle všeho „seká dobrotu“ a dokonce má na dobu vraždy alibi. Rada Vacátko vytuší mezi Pěničkou a Paraplíčkem napětí a oba propustí. Věří, že zákony pražské galerky mu pomohou najít vraha. Ještě ten večer je Pěnička v Jedové chýši, putyce, kde se schází galerka, obviněn z Toufarovy vraždy. Porve se s kasařem Mlíkem a pak se snaží přemluvit Paraplíčko, aby s ním odešla z Prahy. V jeho bytě už však na něj čekají policisté. Kasař se ukryje na půdě, odhodlaný bránit se do poslední kulky.

Žánr: Komedie / Krimi / Romance

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1970

Délka: 93 minut

Premiéra v kinech ČR: 9. dubna 1971

Režie: Jiří Sequens

Pomocná režie: Jiří Mikeťuk

Námět: Jiří Marek

Scénář: Jiří Marek, Jiří Sequens

Produkce: Josef Císař, Bohumil Šmída, Karel Hyka, Josef Hudlička, Milena Andrejsková

Hudba: Zdeněk Liška

Kamera: Miloslav Harvan

Druhá kamera: Kamil Kadeřábek, Rudolf Jokl

Architekt: Karel Černý

Střih: Ján Chaloupek

Zvuk: Adolf Nacházel

Výtvarník: Vladimír Synek

Hrají: Jaroslav Marvan (rada Vacátko), Josef Bláha (Brůžek), Josef Vinklář (Bouše), Radoslav Brzobohatý (Pěnička), Jiřina Bohdalová (Anča Paraplíčko Kulatá), Bohumil Šmída (Mlíko), Jiřina Štěpničková (bytná), Martin Růžek (domácí), Bohuslav Čáp (Nuselský komisař), Ota Sklenčka (tenorista), Jaroslav Raušer (policejní prezident), Hana Talpová (tanečnice), Elena Lindauerová (tanečnice), Stanislav Fišer (Podrazil), Zdenek Braunschläger, Miroslav Homola (vrchní), Václav Kaňkovský (strážník), Mirko Musil (Křídlo), Bohumil Koška (strážník), Robert Vrchota (uhlíř), Viktor Očásek (holohlavý pán), Jiří Smutný (Hrůza), Františel Holar (vrátný), Josef Zíma (štramák)

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný 16:9

Bonus: fotogalerie, rozhovory (Jiří Sequens, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Karel Černý), film o filmu, filmografie (Jiří Sequens, Jaroslav Marvan, Josef Vinklář, Josef Bláha, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý)