Šíp – Ferda Mravenec 3 + 4

Kdo by neznal Ferdu Mravence, odborníka na práce všeho druhu! Známá postavička Ondřeje Sekory se dočkala nejen řady knižních vydání, ale i filmových zpracování. Vychází v Šípu jako příloha na DVD v pátek 29. února 2008. Cena 38,- Kč.

Ferda Mravenec s červeným puntíkatým šátkem je tu! Všemu rozumí, všechno opraví a ještě má čas povídat si s Beruškou a napravovat, co zkazil Brouk Pytlík.

DVD obsahuje tyto příběhy:

01. Návštěva z vesmíru

Ferdovi se zdá sen, jak v raketoplánu odlétá na výzkumnou misi na měsíc. Po probuzení zjistí, že celý les a jeho kamarády ohrožují opravdoví ufoni. Díky chytrosti a lsti Ferdy a jeho psíka Čmuchálka zmizí nevítaní návštěvníci zase ve vesmíru.

02. O Pytlíkově divokém snu

Brouk Pytlík jako osamělý kovboj Bronco dostal za úkol dopravit zlato přes území indiánů. Ubrání se podlým banditům, ale v zápětí podlehne přesile indiánů. V tom přijíždí slavný kovboj Ferda, který chytrým tahem zachrání Pytlíka, vyléčí náčelníka a provdá jeho ošklivou dceru.

03. O tajemné neznámé lodi

Ferdovo rodné mraveniště volá o pomoc. Ferda se bez rozloučení se svými kamarády vydá na cestu, která je plná nebezpečí a nástrah. S pomocí dvou tajemných mravenců převlečených za mnichy uniká pronásledovatelům na neznámé lodi.

04. O lyžování a velkých kouzlech pavoučka Poutníčka

Ferda se pokouší naučit Berušku lyžovat. Připlete se do toho brouk Pytlík, a je z toho spousta karambolů. V patách Ferdy a Pytlíka je díky tomu celá škvoří policie.