Blesk – Slunce, seno, erotika

Třetí díl letních komedií z prostředí jihočeského venkova je v nabídce opakovaně. Deník Blesk ve čtvrtek 28. února 2008 vychází s DVD s českým filmem Slunce, seno, erotika. Cena 42,- Kč.

Ve třetím pokračování bláznivých letních komedií se podíváte nejen do známé jihočeské vísky Hoštice, ale s jejími svéráznými obyvateli také do Itálie. Tam se totiž vypravili na pozvání družebního italského zemědělského družstva, jehož zaměstnanci se na oplátku chystají do Hoštic. Zatímco v první části filmu se můžete bavit neochotou přizpůsobit se místním poměrům či nezdařenému únosu naplánovaném zhrzenou Milenou a Evíkem, ve druhé části se rozjíždí ztřeštěná snaha zvelebit zanedbanou vesnici a „přiblížit“ ji světu, čehož se má dosáhnout především zbudováním nudistické pláže. Jak už to ovšem bývá, objeví se italská delegace v nejméně vhodnou chvíli. Kupodivu se jim zanedbané hospodářství družstva zalíbí natolik, že navrhnou uchovat jej jako skanzen.

Zadní strana

Žánr: Komedie

Země původu: Československo

Rok vzniku: 1991

Délka: 112 minut

Kinopremiéra v ČR: 11. září 2014

Režie: Zdeněk Troška

Asistent režie: Oldřich Vlasák

Pomocná režie: Magdalena Pivoňková

Scénář: Petr Markov, Zdeněk Troška

Produkce: Blažej Vráb, Václav Šeda, Rudolf Mos

Hudba: Karel Vágner

Kamera: Josef Hanuš

>Druhá kamera: Karel Dobřichovský

Střih: Eva Bobková

Zvuk: Antonín Kravka, Ivo Špalj

Kostýmy: Marie Franková

Masky: Bohumil Sobotka

Architekt: Jindřich Kočí

Hrají: Jaroslava Kretschmerová (Evík), Petra Pyšová (Miluna), Oldřich Kaiser (Vincenzo), Martin Dejdar (Bernardo), Helena Růžičková (Škopková), Stanislav Tříska (Škopek), Veronika Kánská (Blažena), Broněk Černý (Venca), Valerie Kaplanová (babička), Martin Šotola (Jirka), Marie Pilátová (Konopnice), Václav Troška (Konopník), Luděk Kopřiva (farář Otík), Vlastimila Vlková (Cecilka), Marie Švecová (Keliška), Jiří Růžička (Josef), Josef Stárek (doktor), Pavel Vondruška (tajemník), Miroslav Zounar (předseda), Jiří Lábus (Béďa), Jiřina Jelenská (Rádlová, předsedova žena), Kateřina Lojdová (Ing. Tejfarová), Jiřina Jirásková (Hubičková), Vladimír T. Gottwald (architekt Svinutý), Zdeněk Kalaš (číšník), Jaroslav Kubeš (Vachout), Jaroslava Hanušová (učitelka Jaruška), Venuše Humhey (Zolliová), Vlastimil Dejdar (presidente Zolli), Miluška Vondráčková (místní drbna), Julie Archmannová (místní drbna), Olga Schmidtová (místní drbna), Božena Štěpánková (místní drbna), Jana Šedová (Maria), Rudolf Kubík (Antonio), Tomáš Vácha (Giuseppe), Hana Večeřová (tetka Růža), Karel Charvát (Giancarlo), Soňa Svobodová (pokojská), Rudi Hermann (prodavač), Filip Kronberger (číšník), Radim Novák (číšník), Patrik Fencl (číšník), Anna Pourová (Matoušková, místní drbna), Miloslava Ratajová (sousedka Vachoutová), Pavel Kuryl (Carlo), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: filmografie, fotogalerie, rozhovory (Zdeněk Troška, Petr Markov, Josef Hanuš)