Blesk – Spy Kids: Špioni v akci

Začátek března obohatí Blesk nabídku rodinným filmem Spy Kids, první částí dosavadní trilogie. V sobotu 1. března 2008 budou Špioni v akci k dostání za 42,– Kč.

Gregorio a Ingrid jsou dva největší tajní agenti, jaké svět kdy znal: mistři masky a odborníci invence, schopni zastavit války ještě dříve, než začnou. Každý z nich pracuje pro jinou zemi a jednoho dne jsou oba vysláni zničit toho nejnebezpečnějšího protivníka… jeden druhého. Ale v exotickém koutě světa, kde proti sobě konečně stanou tváří v tvář, se do sebe beznadějně zamilují a vrhnou se na tu nejtěžší misi, kterou si kdy mohli představit, budování rodiny.

Americký rodinný akční snímek vypráví o tom, jaké je to být dětmi slavných špionů a dokonce podědit talent na toto „řemeslo“. Manželé Cortezovi vychovávají dvě děti, osmiletého Juniho a devítiletou Carmen. Vedou spořádaný život a nikdo netuší, že kdysi bývali špičkovými agenty… O devět let později, kdy již odešli z aktivní služby a vyměnili svá špionská dobrodružství za rodičovské povinnosti, jsou náhle Gregorio a Ingrid Cortezovi povoláni zpět do akce… Když se jejich světoznámě proslulí kolegové špioni začnou ztrácet jeden za druhým, Cortezovi se vracejí a jsou donuceni se postarat o techno-čaroděje Fegana Floopa a jeho ďábelského společníka Miniona. A dějí se neuvěřitelné věci, zmizí také. Existují pouze dva lidé na celém světě, kteří je mohou zachránit, a to jsou jejich děti. Carmen a Juni na své cestě za hledáním svých rodičů statečně prosviští křížem krážem celou zeměkouli. Vrhají se zkrátka do vzrušujících a neuvěřitelných situací. S patřičným vybavením, mezi které patří supermoderní miniponorka, raketová vznášedla či žvýkačky s elektrošokem, sourozenci objeví komplot v tajných službách a hnízdo zločinců ve výstředním hradu oblíbeného moderátora dětské televizní show.

Žánr: Komedie / Akční / Rodinný

Země původu: USA

Rok vzniku: 2001

Délka: 88 min.

Původní název: Spy Kids

Světová premiéra: 18. března 2001

V kinech ČR: 4. října 2001 s titulky

Scénář: Robert Rodriguez

Produkce: Elizabeth Avella, Cary Granat, Robert Rodriguez, Bob Weinstein, Harvey Weinstein

Hudba: John Debney, Danny Elfman, Gavin Greenaway, Harry Gregson-Williams, Heitor Pereira, Robert Rodriguez

Kamera: Guillermo Navarro

Režie: Robert Rodriguez

Hrají: Antonio Banderas (Gregorio Cortez), Carla Guginoová (Ingrid Cortezová), Daryl Sabara (Juni Cortez), Alexa Vegaová (Carmen Cortezová), Alan Cumming (Fegan Floop), Tony Shalhoub (Alexander Minion), Teri Hatcherová (paní Gradenková), Robert Patrick (pan Lisp), Cheech Marin (Felix Gumm), Danny Trejo (Isidoro Cortez), George Clooney (Devlin), Mike Judge (Donnagon), Richard Linklater (špión), Guillermo Navarro (pastor), Johnny Reno (agent Johnny), Shannon Sheaová, Norman Cabrera, Trant Batey, Andy W. Bossley, Jeffrey J. Dashnaw

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby digital 5.1 anglicky, česky, slovensky, Stereo 2.0 anglicky

Titulky: česky, slovensky, chorvatsky, srbsky, makedonsky, slovinsky

Obraz: 16:9