Story 2005/41 – Nevěsta na útěku

Vydávání časopisů s DVD přílohou je v současnosti velkou módou. Už jenom čekám kdy vyjde Rudé Právo s filmem „Lenin v Říjnu“ nebo Katolický týdeník s filmem „Ukřižování Ježíše Krista“. Každopádně aktuálně vychází v pondělí 10. října 2005 časopis „pro ženy“ Story číslo 41 za 99,90 Kč s DVD přílohou plnou romantiky „Nevěsta na útěku“.

Jedná se o film s hereckou dvojicí Julia Robertsová a Richard Gere, což již samo o sobě dává tušit, že se bude jednat o lovestory aneb pohádku pro dospělé ve stylu Pretty Woman.

Co je na celé věci zajímavé je cena DVD, která činí pouhých 99,90 Kč, takže když si odečtete cenu za kterou je běžně prodáván časopis bez DVD, dostanete cenu za film 70,- Kč! A to je zhruba maximální cena, za kterou by se podle našeho názoru měly filmy tohoto typu prodávat :-) !

Třikrát utekla svým ženichům od oltáře. Bude čtvrtý ženich ten pravý?

Maggie třikrát uteče svým ženichům od oltáře a z jejího příběhu se stane novinový hit. Ike Graham je totiž novinář, který z vyslechnuté hospodské informace napíše atraktivní článek, kterým se chce dostat znovu do přízně redakce. Maggie však uvedené počínání popírá a za zveřejnění svého soukromí chce redakci zažalovat. Ike Graham se tedy pro důkazy vydává do jejího městečka. Zde se právě schyluje ke čtvrté svatbě. Ike se seznámí se všemi bývalými ženichy, přáteli, rodinou i samotnou Maggie. Ta má od této chvíle další problém – Ike Grahama – a plánovaná svatba opět dobře neskončí. Když však konečně Maggie najde toho pravého, jde a požádá ho o ruku..

Úspěšný newyorský novinář Ike Graham napíše podle vyprávění neznámého muže jedovatý sloupek o jisté Maggie Carpenter z Marylandu, která ničí muže tím, že jim utíká od oltáře. Protože jako vždy píše na poslední chvíli, nemá čas ověřit si fakta a to ho stojí místo, protože redakci se ozve rozzlobená Maggie a chce noviny žalovat. Propuštěný novinář se vydá do Marylandu, kde se chystá další Maggiina svatba. Chce napsat velký článek a pochopitelně svými všetečnými otázkami způsobí v městečku rozruch.

Elegantně se přenese přes pomstu Maggie, která mu společně s kamarádkou vyrobila tříbarevný přeliv a nečekaně rychle se mu podaří vetřít do přízně Maggiina nového nastávajícího, trenéra Boba i dívčiny rodiny. Sleduje na videu, jak už třikrát utekla od oltáře a je zuřící Maggii stále v patách. Plete se jí do cesty v cukrárně, kde vybírá svatební dort i na hřišti, kam se Maggie vydala za Bobem. Dívka se vloupá do jeho hotelového pokoje, kde objeví poznámky o své osobě a druhý den nabídne novináři spolupráci.

Ukáže mu lampy, které sama vyrábí, vyslechne si jeho názory na vyznání lásky. Ač se to zdá nemožné, dvojice se začne sbližovat. Na předsvatebním večírku Ike jako jediný vystoupí na obranu Maggie, když ji ostatní přátelsky zesměšňují svými přípitky. Maggie se za to na Ikea zlobí, ten jí však vysvětluje, že příliš podléhá svým ženichům místo toho, aby se snažila být sama sebou. Netrvá dlouho a je zřejmé, že se do sebe Ike a Maggie zamilovali. Pochopí to i Bob a tak Ikeovi nic nebrání v tom, aby dívku požádal o ruku sám.

Po krátkých chvílích štěstí nastane svatební den a před kostelem se shromáždí nejen svatebčané, ale také řada televizních štábů, které zvědavě čekají, zda tentokrát prchající nevěsta konečně dorazí k oltáři.

Na csfd.cz 52 procent: Místo smíchu a vtipu odevšad čouhá jen a jen snaha vydělat zase pořádný balík peněz.

Žánr: Komedie / Romantický

Země původu: USA

Rok vzniku: 1999

Délka: 112 minut

Původní název: Runaway Bride

Světová premiéra: 25. července 1999 – USA

Kinopremiéra v ČR: 21. října 1999

Režie: Garry Marshall

Scénář: Josann McGibbon, Sara Parriott

Produkce: Robert W. Cort, Ted Field, Mario Iscovich, Scott Kroopf, Gary Lucchesi, David Madden, Tom Rosenberg, Ellen H. Schwartz, Karen Stirgwolt, Ted Tannebaum, Richard S. Wright

Hudba: James Newton Howard

Kamera: Stuart Dryburgh

Střih: Bruce Green

Kostýmy: Albert Wolsky

Společnost: Paramount Pictures / Touchstone Pictures / Interscope Communications / Lakeshore Entertainment

Natáčeno: Berlin, Maryland, USA / Baltimore, Maryland, USA / Long Green Pike, Glen Arm, Maryland, USA / New Windsor, Maryland, USA / Snow Hill, Maryland, USA

Hrají: Julia Roberts (Maggie Carpenterová), Richard Gere (Ike Graham), Joan Cusack (Peggy Flemmingová), Hector Elizondo (Fischer), Rita Wilson (Ellie Grahamová), Paul Dooley (Walter Carpenter), Christopher Meloni (trenér Bob Kelly), Donal Logue (kněz Brian Norris), Reg Rogers (George ‚Bug Guy‘ Swilling), Yul Vazquez (Dead Head Gill Chavez), Jane Morris (paní Pressmanová), Lisa Roberts Gillan (Elaine z Manhattanu), Kathleen Marshall (sestřenice Cindy), Jean Schertler (babička), Tom Hines (Cory Flemming), Tom Mason (pastor na svatbě), Garret Wright (student Dennis), Sela Ward (krásná žena v baru), Marvin Braverman (prodavač triček), Yvonne Pollack (žena v tričku), Joy Rosenthal (dáma s limonádou), John Goldman (konstruktér), Sandra Taylor (modelka Shelby), Thong Nguyen (umělecký fotograf), Karen Stirgwolt (úřednice Frances), Lee McKenna (paní Whittenmeyerová), a další

V českém znění: Nela Boudová (Julia Roberts), Vladislav Beneš (Richard Gere), Martina Hudečková (Joan Cusack), Jan Přeučil (Hector Elizondo), Jana Mařasová (Rita Wilson), Jan Hanžlík (Paul Dooley), Bohdan Tůma (Christopher Meloni), René Slováčková, Miriam Kantorková, Zdeněk Hess, Radovan Vaculík, Antonín Navrátil, Libor Terš, Bohumila Dolejšová, Marcela Nohýnková, Regina Řandová, Bohuslav Kalva, Eva Klepáčová, Zdeněk Podhůrský, Jaroslav Horák, Jaroslava Brousková, Monika Žáková, Martina Holomčíková, Barbora Zaoralová, Vojtěch Rohlíček, Michal Bürger

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1 anamorf)

Bonus: Trailer I (1:17 česky), Trailer II (2:41 česky), Z natáčení (9:54 česky), Rozhovory (režisér Garry Marshall – 11:25, Julia Roberts – 3:22, Richard Gere – 8:38, Hector Elizondo – 1:58, Joan Cusack – 2:56, Rita Wilson – 3:10, všechny rozhovory česky – namluvené dabéry jednotlivých herců jako ve filmu), Filmografie, Fotogalerie