DVD edice magazín – Nostradamus

Michel de Nostre-Dame zvaný Nostradamus, který proslul jako prorok, byl přinejmenším zajímavou historickou opostavou. Některá jeho proroctví se vyplnila s až mrazivou přesností. Film o tomto lékaři a astronomovi vydává DVD edice v pátek 8. srpna 2008. Cena 49,–.
  
  

Nikdy dříve nespatřil jediný muž tolik z budoucnosti celého lidstva. Z vaší budoucnosti! Michel de Nostradamus předpověděl důležité okamžiky, které budou hrát klíčovou roli ve světové historii. Jako lékař bojoval se zákeřnými nemocemi, které sužovali nejen obyčejný lid, ale i francouzskou monarchii. Jako člověk čelil vizím, které ho často pronásledovaly a ukazovaly přelomové události, jimž budou vystaveny generace v nadcházejících stoletích. Nyní máme možnost nahlédnout do života tohoto výjimečného muže a seznámit se s jeho fascinující činností.

Originální název: Nostradamus
Země původu: Francie, Německo, Anglie, Rumunsko
Rok vzniku: 1994
Žánr: Drama

Režie: Roger Christian
Hrají: Tchéky Karyo, F. Murray Abraham, Rutger Hauer, Amanda Plummer, Julia Ormond, Assumpta Serna, Anthony Higgins, Diana Quick, Michael Gough, Maia Morgenstern, Oana Pellea, Michael Byrne, Gheorghe Visu, Mihai Gruia Sandu, Vasile Popa, Adrian Titieni, Florin Calinescu, Mihai Niculescu, Serban Celea, Manuela Golescu, Dan Sandulescu, Adrian Pintea

Námět: Knut Boeser
Scénář: Piers Ashworth, Roger Christian

Hudba: Barrington Pheloung
Kamera: Denis Crossan
Střih: Alan Strachan
Obsazení: Joyce Gallie, Sally Osoba

Údaje o DVD:
Délka: 115 minut
Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: Dolby Digital 5.1 česky, anglicky
Titulky: české
Bonusy: –
Typ disku: DVD5