TV Duel 2006/27 – Pouic-Pouic

Poslední číslo roku 2006 je u časopisu TV DUEL ve znamení další „funésovské“ komedie, která vychází právě dnes, ve středu 27. prosince 2006. Jedná se o jeden z ranných filmů s Funésem, jde o konverzační komedii s neobvykle znějícím názvem Pouic-Pouic.

Patricia (Mireille Darcová) je obdivována boháčem Antoinem (Guy Tréjan), kterého nedokáže odradit ani její jasné a opakované odmítnutí. Patricia chce jeho naléhání jednou a provždy udělat rázny konec, proto Simonovi Guilbaudovi (Philippe Nicaud) nabízí deset jeho platů, stravu, nocleh, oblečení a když to vyjde, i nové auto. Podmínkou je, aby Antoine konečně pochopil, že sa za něj nikdy neprovdá.

Jakmile se s tím Antoine smíří, dá mu Patricia volnost, ale do té doby si musí všichni myslet, že jsou manželé. Ona ho totiž nemiluje, hnusí se jí a nic na tom nezmění ani milióny, které zdědil po strýčkovi. Simon sa teda nastěhuje k Patricii, což se však absolutně nelíbí jejímu otci Leonardovi (Louis de Funes), kterého naopak Antoinovy peníze nadmíru zajímají, protože kvůli nevýhodným obchodům jim hrozí krach. Podaří sa vyhrát vzdorovité Patricii nebo jejímu otci, který Simonovi změnil roli?

Leonard Monestier (Louis de Funés) dostane od své manželky koncesi na území s ropou v kraji Divokých lebek. Jak se však zdá, žádná ropa tam není, a tak se ho musí rychle a výhodně zbavit. Naštěstí má jejich soused, pan hrabě, velkou slabost pro jejich krásnou dceru Patricii. Monestier tedy vymyslí ohromný PLÁN!

Český název: Pouic-Pouic
Originální název: Pouic-Pouic
Světová premiéra: 10. června 1968
Natočeno: Francie 1963
Režie: Jean Girault
Scénář: Jean Girault, Jacques Vilfrid
Kamera: Marc Fossard
Hudba: Jean-Michel Defaye
Hrají: Louis De Funès (Léonard Monestier), Mireille Darc (Patricia), Roger Dumas (Paul), Jacqueline Maillan (Cynthia), Christian Marin (Charles), Philippe Nicaud (Simon Guilbaud), Daniel Ceccaldi (Castelli), Yana Chour, Guy Tréjan (Antoine Brevin)
Délka: 83 minut
Žánr: Komedie