TV DUEL 2007/5 – Policajt nebo rošťák

„Tak nám zdražili TV DUEL, pane Švejk“. „A kerejpak, pani Müllerová? Já znám totiž dva, jeden s DVD a druhej bez.“ Tak nějak by mohl vypadat známý dialog z Haškovy knížky, kdybychom ho přenesli do současnosti. Jenže zdražení oblíbeného programového čtrnáctideníku je bohužel tvrdou realitou, a každý si už musí sám rozmyslet, jestli si ho ještě koupí nebo už ne.

Faktem je, že aktuálně vydávané tituly z produkce vydavatelství MIDO jste ještě nedávno mohli zakoupit na stáncích za 149,– Kč, tedy o 10,– Kč dráž a navíc bez časopisu. Na druhé straně ale je pravda také to, že se dá na základě zkušeností z minula předpokládat, že co nevidět se tyto DVD objeví v Levných knihách za 99,– Kč. A tak pokud nestojíte o TV program, možná se vyplatí ještě počkat.

POLICAJT NEBO ROŠŤÁK

Ve filmu Policajt nebo rošťák je Jean-Paul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami a vždy nad věcí. Do Nice přijíždí inkognito divizní komisař oddělení vnitřního vyšetřování Stan Borowitz, specialista na čistky uvnitř policie. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nedávno zavražděný komisař Bertrand byl v úzkém spojení s místní mafií. A není zdaleka sám. Policejní inspektoři Rey a Massard jsou do vraždy přímo zapleteni, je tedy nutné je usvědčit a policii očistit.

Borowitz má vlastní netradiční prostředky a postupy a rozhodne se vyvolat válku gangů, která by jako první vydala oba zkorumpované inspektory. Nečekaný příjezd neposlušné dcery Charlotty vše zkomplikuje.

Země původu: Francie
Rok vzniku: 1979
Originální název: Flic ou voyou
Režie: Georges Lautner
Hrají: Jean-Paul Belmondo, Julie Jézéquel, Michel Beaune, Venantino Venantini, Charles Gérard, Michel Galabru, Marie Laforêt, Maurice Auzel

Zvuk: Česky DD 2.0 – původní český dabing, francouzsky DD 2.0
Titulky: české
Obraz: 16:9, barevný, PAL
Bonusy: filmový trailer, rozhovor s režisérem – Georges Lautner
Délka: 103 minut
Region: 2
© 1979 Gaumont StudioCanal
Distribuce: Mido Film Brno