Sport – Underworld Evolution

 

Středeční Sport nám chlapům nabídne 6. února 2008 pokračování nečekaného trháku Underworld, tentokrát s podtitulem Evolution, za obvyklou cenu 39,- Kč

 

Hvězdy snímku Underworld se vracejí v další variaci na téma odvěkého sporu mezi upíry a vlkodlaky. Spor nabírá nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu. Pečlivě střežená tajemství byla prozrazena a odhodlání jednoho zrazeného upířího válečníka znovu rozžehlo plamen staletí trvající války podlých predátorů. Nenasytná nesmrtelná touha přijít na odhalení prapůvodu sporu mezi upíry a vlkodlaky odkrývá nová znepokojivá fakta. Minulost byla zkrátka velice zapeklitá a budoucnost možná odhalí zcela novou rasu, takovou, jakou ještě nikdy nikdo neviděl.

Upírka Selene vyhledá krále upírů Marca a doufá, že s ním bude moci smlouvat o život. Kříženece Michael chce pomoci Selene v jejím boji. Protože však není jisté, že se mu podaří opanovat v sobě krev vlkodlaka, Selene jeho spojenectví zprvu odmítá. Ve chvíli, kdy Marcus Selene přepadne, aby ji mohl zničit, se ukáže jejich láska být silnější, než genetické předpoklady. V následujících bojích Selene zjistí, že ji zradila její vlastní rodina a rozhodne se pomstít. Selene vyhledá Adriana Tanise, kronikáře upírů, aby jí pomohl proniknout sítí lží, které rozšířili Marcus a Viktor, když bojovali o vládnoucí postavení. Situace se zkomplikuje, když Tanis odhalí původ prvního skutečného nesmrtelného. Naproti očekávání to není ani Marcus ani Viktor, ale Alexander Corvinus, otec Markuse a jeho dvojčete, Williama. Jako všudypřítomný bůh Corvinus vše z povzdálí sledoval a zametal stopy po bojích, aby jeho potomci mohli lidské rase zůstat utajeni. Bok po boku bojují Selene a Michael proti nesmírně mocnému a odhodlanému Marcusovi, který se rozhodl propustit svého vězněného bratra Williama na svobodu a s pomocí jeho krvelačnosti ovládnout svět. Každé střetnutí odhalí nové pravdy, vrhne kruté světlo na předchozí události a proniká do bolestných vzpomínek v minulosti pohřbených.

 
Žánr: Akční/drama/horor/mysteriozní
Země původu: USA
Rok vzniku: 2006
Délka: 102 minut
Kinopremiéra v ČR 2.3.2006 s titulky
Režie: Len Wiseman
Scénář: Danny McBride, Len Wiseman, Kevin Grevioux
Produkce: David Coatsworth, Kevin Grevioux, Gary Lucchesi, Danny McBride, James McQuaide, Tom Rosenberg, Skip Williamson, Richard S. Wright
Hudba: Marco Beltrami
Kamera: Simon Duggan
Hrají: Kate Beckinsaleová (Selene), Scott Speedman (Michael Corvin), Tony Curran (Marcus), Derek Jacobi (Corvinus), Bill Nighy (Viktor), Steven Mackintosh (Tanis), Shane Brolly (Kraven), Brian Steele (William), Zita Görögová (Amelia), Scott McElroy (Soren), John Mann (Samuel), Michael Sheen (Lucian), Sophia Mylesová (Erika), Richard Cetrone (Pierce), Mike Mukatis (Taylor), Christine Danielleová (Upír), Kaja Gjesdalová (Upír), Attila Lovaghy, Alexander Grant, Monica Hamburgová (Hlasatel)
Údaje o DVD:  
Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 anglicky, 5.1 česky
Titulky: česky
Obraz: barevný PAL DVD9 16:9
Bonus: žádný