Čtvrteční Blesk – Zelňačka

Blesk v další čtvrtek 14. srpna 2008 opět sází na výkon Louis de Funese a vybírá méně známý titul Zelňačka za 49,– Kč. Film se u nás objevil až po smrti Františka Filipovského, vydání by snad mělo obsahovat dabing Jiřího Lábuse a DVD již bylo k dispozici v loňském roce v DVD edici.

Podrobnosti o této komedii o lásce mimozemšťana k polévce viz uvedený odkaz (bohužel vzal za své při změně redakčního systému). Za sebe mohu prohlásit, že shodou okolností jsem nejprve četl knižní podobu, u které jsem se královsky pobavil. Zanedlouho jsem měl možnost shlédnout českou televizní podobu a až poté tu francouzskou. A ta česká mi snad i přišla lepší, ale dozajista je to věc osobního názoru.

Žánr: Komedie / Sci-fi
Země původu: Francie
Rok vzniku: 1981
Délka: 98 min.
Světová premiéra: 2. prosince 1981 – Francie
Původní název: La Soupe aux choux
Režie: Jean Girault
Námět: René Fallet
Scénář: Louis de Funes, Jean Halain
Produkce: Bernard Artigues, Christian Fechner
Hudba: Raymond Lefevre
Kamera: Edmond Richard
Společnost: Films A2, Les Films Christian Fechner
Natáčno: Hôtel de France, Jaligny-sur-Besbre, Allier, Francie / Jaligny-sur-Besbre, Allier, Francie
Hrají: Louis de Funes (Claude Ratinier), Jean Carmet (Francis Chérasse), Jacques Villeret (mimozemšťan), Claude Gensac (Amelie Poulangeardová), Henri Génes (vrchní strážmistr), Marco Perrin (starosta), Christine Dejoux (Francine), Gaëlle Legrand (Catherine Lemouetteová), Catherine Ohotnikoff, Philippe Ruggieri (Robert), Philippe Brizard (listonoš), Max Montavon (bratr Poulangeard), Thierry Liagre, Perrette Souplex (Aimée), Carole Nugue, Jean-Pierre Rambal (komentátor)

Údaje o DVD (vydavatel Hollywood classic entertainment ):
Zvuk: Dolby Digital 2.0 francouzsky, česky
Titulky: česky
Obraz: PAL 16:9
Bonus: Upoutávka, Film o filmu, Fotogalerie, Filmografie