Čtvrteční Blesk s DVD – Slavnosti sněženek

Ve čtvrtek 3. ledna 2008 vychází v DVD edici deníku Blesk Nostalgie česká poetická komedie Slavnosti sněženek. Cena 42,– Kč (s Bleskem 49,–).

Film je založen na próze světově známého spisovatele Bohumila Hrabala. Obsahem filmu je mozaika drobných příběhů a obrázků. Nezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz. S neopakovatelným vypravěčským stylem spisovatele a skvělou profesionální technikou režiséra se před vašima očima rozvíjí nostalgická, ale především hluboce lidská freska žánrových příběhů lidí a lidiček žijících v Polabí. Znovu ožívají pan Franc, Leli, rodina hostinského z Hájenky a nezapomenutelný příběh sporu dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem. Ve filmu se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými.

Země původu: Československo
Rok vzniku: 1983
Žánr: Komedie

Námět: Bohumil Hrabal
Scénář: Jiří Menzel
Režie: Jiří Menzel
Hrají: Jaroslav Vozáb, Jaromír Hanzlík, Rudolf Hrušínský, Petr Čepek, Josef Somr, Petr Brukner, Rudolf Hrušínský ml., Evžen Jegorov, Jiří Schmitzer, Blažena Holišová, Blanka Lormanová, Jiří Krejčík, František Vláčil, František Řehák, Libuše Šafránková, Johanna Tesařová, Zdena Hadrbolcová, Pavel Vondruška, Zdeněk Svěrák, Zdeněk Srstka, Ladislav Křiváček, Miroslav Kořínek, Zora Jiráková, Bořík Procházka, Miloslav Štibich

Originální obaly k DVD z Blesku vychází v pátečním Blesk magazínu.

Příbuzné texty:

• Co vyjde na DVD v lednu 2008