DVD edice magazín speciál – Mosquitoman

Máte rádi komáry? Myslím, že o tom lze s úspěchem pochybovat. Tyto protivné zástupce hmyzí říše asi dvakrát nemusí nikdo. Tento základní postulát se stal východiskem námětu tohoto nepříliš originálního horroru. Cena 49,–.

 

Horrorů založených na myšlence, že nějaký živočišný druh zmutoval a přemnožil se, jsou kvanta. Najít mezi nimi nějaký skutečně originální a zajímavý film je jako hledat jehlu v kupce sena. A Mosquitoman tou jehlou určitě není.

Dr. Bowman je vědec a pracuje na objevu speciálního séra, které by mohlo uchránit svět před zhoubnou virovou nákazou. Jednoho dne je ve své laboratoři přepaden a při potyčce je infikován látkou, která ještě nebyla testována. Nezůstane to bez následků. Zmutuje do podoby obřího hmyzu.

Maďarský režisér Tibor Takács se v žánru kritikou nepříliš dobře hodnocených horrorů našel. Mimo jiné natočil i podobně laděný film Krysy, který by měl vyjít v edici Filmag horror již 10. ledna 2007 za cenu 35,– Kč, která filmu těchto kvalit sluší víc.

Země původu: USA
Rok vzniku: 2005
Žánr: Horor, Sci-fi
Originální název: Mansquito
Námět: Kenneth M. Badish, Ray Cannella, Boaz Davidson, Michael Hurst

Režie: Tibor Takács
Hrají: Corin Nemec, Musetta Vander, Matt Jordon, Patrick Dreikauss, Jay Benedict, Christa Campbell, Ivo Tonchev, Vladimir Nikolov, Dimiter Spasov, Ivan Urukov, Cara McDermott, Peter Mechkoff, Jonas Talkington, Robert Antista, Velizar Binev, Jonathan Fahn, Valentin Giasbeily, Svilena Kidess, Hristo Mitzkov, Franklin A. Vallette

Produkce: Kenneth M. Badish
Hudba: Joseph Conlan, Sophia Morizet
Kamera: Emil Topuzov
Střih: Ellen Fine
Obsazení: Rosemary Welden
Dekorace: Nina Ruseva
Kostýmy: Sonya Despotova
Masky: Ivon Ivanova, Harlow MacFarlane
Speciální efekty: Michael Clifford, Dan Crawley, Ivo Jivkov, Marten Ruskov, Yana Stoyanova

Délka: 86 min.
Titulky: české
Zvuk: DD 2.0 cs, ang

Příbuzné texty:

• Co vyjde na DVD v lednu 2008