Sport – Santa je úchyl!

Ve středu 19. prosince vychází v DVD edici deníku Sport „Pro nás chlapy“ americká krimikomedie Santa je úchyl. Cena DVD je tentokrát 42,- Kč. Kdo říkal, že Santa nosí dárky?

Vánoční čas, Kalifornie, Florida a dva trestanci vydávající se za Santa Clause a jeho elfa…

Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Willie je permanentně naložený v lihu a děti přímo nenávidí. Co by však Willie a Marcus neudělali pro peníze? Tento plán se ale zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc. Willie se na útěku před policií schová u osmiletého dítěte, se kterým zažije i navzdory svému permanentnímu alkoholovému oparu skutečné přátelství a pozná pravé lidské hodnoty.

Žánr: Komedie, Krimi

Země původu: USA / Německo

Rok vzniku: 2003

Originální název: Bad Santa

Délka: 91 minut

Režie: Terry Zwigoff

Námět: Glenn Ficarra, John Requa

Scénář: Glenn Ficarra, John Requa

Produkce: Sarah Aubrey, John Cameron, Ethan Coen, Joel Coen, David Crockett, Bob Weinstein, Harvey Weinstein, Brad Weston

Hudba: David Kitay

Kamera: Jamie Anderson

Hrají: Lisa Ross, Billy Bob Thornton, Billy Gardell, Tony Cox, Dylan Charles, Brett Kelly, Alexandra Korhan, Alex Borstein, Harrison Bieker, Lorna Scott, Ajay Naidu, John Ritter, Bernie Mac, Lauren Tom, Lauren Graham a další.

Údaje o DVD:

Jazyk: česky 5.1, anglicky 5.1

Titulky: české, slovenské, maďarské

Typ disku: DVD 5