DVDMAG 2007/12 – Mrtví a pohřbení, Nenávist 2

Prosincové číslo časopisu DVDMAG obsahuje dvě DVD jako obvykle. Tyto přílohy jsou žánrově orientovány na oblast horroru. První film se jmenuje Mrtví a pohřbení, druhý je japonský standard Nenávist 2. To vše i s časopisem za cenu 196,–.

Mrtví a pohřbení
Dead & Buried

USA, 1981, 92 min., horor
Hrají: James Farentino, Melody Anderson, Jack Albertson, Lisa Blount, Robert Englund
Režie: Gary Sherma

V přímořském městečku jsou brutálně likvidováni návštěvníci. Místní šerif, který má dopadení vraha na starosti, při pátrání odhaluje nejedno děsivé tajemství místních obyvatel. Dan Gillis je šerif přímořského městečka, kde jsou likvidování turisté. Tu se najde ohořelé tělo ve vraku auta, tu je rozerván na kusy opilý námořník, tu je plešatý spolupracovník policie napumpován kyselinou. Jaké je potom překvapení, když vám benzín do auta čepuje pumpař, který byl ještě včera spálený na uhel. Skutečné podezření v šerifovi vyklíčí, když porazí na silnici muže, který si vezme uraženou ruku do podpaždí a uteče. Mrtví, kteří by měli být pohřbeni, jako by tu ožívali. A ten funebrák Dobbs je taky nějakej divnej. Klasická zápletka klasického hororu z osmdesátých let. Film má výbornou atmosféru a rozhodně není pro slabé žaludky. Za zmínku stojí Robert Englund ve vedlejší roli, který dva roky na to natočil první Noční můru.

Nenávist 2
Ju-on: The Grudge 2

Japonsko, 2003, 95 min., horor
Hrají: Noriko Sakai, Chiharu Nîyama, Kei Horie, Yui Ichikawa
Režie: Takashi Shimizu

Zemře-li někdo v návalu vzteku, zůstane po něm děsivá kletba. Duch zavražděné Kayoko zase řádí. Její prokletí se přenáší na další nevinné oběti a pohlcuje návštěvníky strašidelného domu, kde byli zabiti Kayoko a Kobayashi a kde byla dostižena i rodina Murakami. Tentokrát na místo doklopýtal realitní makléř a jeho mladší sestra, Kyouko. Ještě strašidelnější než první Nenávist je její pokračování, které se motá kolem prokletí Ju-On. Režisér Takashi Shimizu, který má všechny díly této hororové ságy pod palcem (včetně prvního krátkometrážního snímku na dané téma a amerických remaků), sebral všechny klady jedničky a ve dvojce je ještě rozvíjí a bez servítků drtí diváka necenzurovanou hrůzou. Přestože je děj roztříštěn do několika zpřeházených epizod, neobtěžuje režisér diváka nutností přemýšlet. Znovu se podíváme do prokletého domu a znovu můžeme sledovat solidní duchařinu. Asi nemusím říkat, že tohle nesmí chybět ve sbírce (právě jsme vám ji doplnili!).

Pokud vás zajímá, co tomuto předcházelo, zde si můžete přečíst recenzi na film Nenávist, čili jedničku.

Z obsahu čísla:

NEWS
Filmové novinky a zajímavosti s čerstvým datem výroby
Královna Alžběta: Zlatý věk
Výpravné historické drama sleduje královnu Alžbětu, která se potýká s nepřáteli Anglie i s vnitřními zrádci, ale také s láskou a vlastními city. Režisér Shekhar Kapur se k postavě královny Alžběty vrátil po devíti letech a poté, co ji ve filmu Královna Alžběta dosadil na trůn, ji nyní ukazuje jako panovnici, díky které se Británie může chlubit přívlastkem Velká.

Téma: Co si pustíme na Vánoce my
Vánoce, pohoda, leháro… a v televizi zase nedávají nic kloudného? Poradíme. Téma DVDMAGu jsme tentokrát pojali jako přehled tipů, našich tipů. Zkrátka vám prozradíme, po jakém filmu bychom na Štědrý den/večer sáhli my, co spolu mluvíme (a protože nás už trochu znáte, jistě nebudete třeba u Jirky Holíka čekat něžnou romantickou pohádku, že…), a taky ti, co se motají kolem našeho časáku (s nima mluvíme taky). A aby to bylo trochu vánočně něžnější, skřípli jsme i naše haranty a zeptali se na totéž.

Svět HD: Spider Man 3
O Spidermanovi jsme psali ve velkém v minulém DVDMAGu, jenže to bylo klasické DVD. David Litvák, kterému se mimochodem film docela líbil, si u blu–raye pochvaluje dokonalý obraz a sazení TrueHD zvukem.

Odstřelovač
Divoká akční jízda s Markem Wahlbergem v hlavní roli bývalého vojenského specialisty, po kterém jde nyní celá země. Nepřemýšlet moc nad dějem a hlavně si užívat skvělé akční scény – to je skvělá oddychovka Odstřelovač. Navíc je DVD plné zajímavých bonusů.

Černá kniha
Staromódně střižený válečný film s moderním švihem vás dvě a čtvrt hodiny udrží ve střehu – pokud ovšem nebazírujete na realistické akurátnosti. Tu režisér Paul Verhoeven obětuje svému příběhu.

Italská klasika pro méně otrlé Aktuální nabídka italských krvavých klasiků není zas tolik masakrální, jak bychom čekali. Přesvědčí nás o tom Prokletí smrti Maria Bavy, Fulciho Černá kočka a Smrtící spona.

a mnoho dalšího ze světa filmu…