Invaze světů

Opět je zde jedna sci-fi z DVD edice magazínu a je to jedna z dalších variací na téma H.G. Wellse. Tento pokus o ztvárnění Invaze světů je však jedním z těch vůbec nejhorších. Cena 49,–. Vychází v pondělí 11. srpna 2008.

Wellsova Válka světů je dnes již klasické téma žánru sci-fi, mistrně ztvárněné například Piotrem Szulkinem jako přízračná alegorie totalitní moci. Verze Byrona Haskina je taková hodně americká a docela se mi líbí jako příznivci sci-fi filmů – na tomhle filmu z padesátých let minulého století, kdy zuřila studená válka, lze vidět jak se vyvíjely filmové triky a sci-fi žánr jako takový. No a pak je tu blockbuster Stevena Spielberga, který má také poměrně dobrá hodnocení, i když mnohá z nich jsou poněkud rozporná. Zajímavý by mohl být i film režiséra Timothy Hinese z roku 2005 určený pro videodistribuci, ten jsem však neměl zatím možnost zhlédnout.

Film který dnes vychází v DVD edici je další variací na toto téma, je z kategorie filmových „céček“, i když třeba srovnávat tuto nízkonákladovku se Spielbergovým velkofilmem dost dobře ani nejde, protože uvážíme-li možnosti tvůrců, bylo by to tak trochu nefér. I když sám sebe považuji za fandu sci-fi filmů, potrpím si u tohoto žánru na jistou minimální úroveň a proto si speciálně tento film rád nechám ujít.

Civilizace je v ruinách, zemi napadla nepřátelská rasa. V okamžiku pokrývají impozantní „Walkers“ celou planetu a ničí vše, co jim stojí v cestě. Mezitím, co si vetřelci podrobují město za městem a zanechávají za sebou jen lidské kostry, hledá jeden odhodlaný muž zbraň, která by zvrátila situaci.

Údaje o filmu:
Originální název: H.G. Wells‘ War of the Worlds
Země původu: USA
Rok vzniku: 2005
Žánr: Sci-fi

Režie: David Michael Latt
Hrají: C. Thomas Howell, Rhett Giles, Jake Busey, Peter Greene, Leigh Scott, Steven C. Miller, Sarah Lieving

Údaje o DVD:
Délka: 90 minut
Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: zvuk DD 5.1 česky, dts česky, DD 2.0 anglicky
Titulky: –
Bonusy: –
Typ disku: DVD5