Blesk – Jezerní královna

V sobotu 15. prosince vychází v DVD edici „Blesk pro děti“ pohádkový film Jezerní královna. Cena 42,– Kč.

Hluboko pod hladinou žije zlá královna, která se právě rozhodla, že přinutí prince Viktora ke svatbě, a rozšíří tak své panství. Z širokého okolí unesla všechny princezny do podvodní říše, ale jedné z nich, princezně Odettě, se podařilo v podobě labutě uprchnout. Bohužel ji nešťastně postřelí Viktorův sluha Štěpán. Princ se do raněné Odetty zamiluje a odveze ji na zámek. Ale princezna záhadně zmizí. Zahlédl ji totiž Rudovous, rádce Jezerní královny a unesl ji zpět do Jezerní říše.

Tam ji královna odsoudí k těžké práci. Dívka musí dnem i nocí počítat perly, které nasbírají unesené děti. Viktor se přes zákaz svého otce vydává v převleku až do nepřístupného podvodního zámku. S pomocí kouzelného nápoje se s princeznou opravdu setká ve svém snu a rozhodne ji i ostatní princezny zachránit ze spárů podlé Jezerní královny. Ta už ale čeká, aby se pomstila.

jezerni_kralovna_blesk_back

Žánr: Pohádka

Země původu: Česká republika / Německo

Rok vzniku: 1998

Délka: 89 minut

Německý název: Die Seekönigin

Kinopremiéra v ČR: 26. února 1998

Režie: Václav Vorlíček

Druhá režie: Viktor Walter, Radek Mil

Námět: Miloš Macourek a Václav Vorlíček na motivy baletu „Labutí jezero“ od Petra Čajkovského

Scénář: Miloš Macourek

Produkce: Pavel Nový, Karel Dirka, Rudolf Bierman

Kamera: Rudolf Blaháček

Druhá kamera: Vladimír Křepelka

Hudba: Ondřej Soukup

Střih: Dalibor Lipský

Zvuk: Jiří Kříž

Kostýmy: Irena Greifová

Masky: Tomáš Kuchta

Architekt: Milan Býček

Choreografie: Lenka Ottová, Roman Spáčil

Hrají: Max Urlacher (princ Viktor, dabing Zdeněk Hruška), Jitka Schneiderová (princezna Odetta), Ivana Chýlková (Jezerní královna), Jan Hrušínský (Štěpán), Jiřina Bohdalová (vodnice), Miroslav Táborský (Rudovous), Rudolf Hrušínský ml. (žalářník), Jan Niklas (král Richard, dabing František Němec), Sunnyi Melles (královna, dabing Zlata Adamovská), Jaroslava Obermaierová (kuchařka), Ľudovít Cittel (tancmajster), Karel Polišenský (hofmistr), Jiří Hálek (poustevník), Bohumil Klepl (vodník), Jiří Tomek (otec Odetty), Valerie Zawadská (matka Odetty), Jan Hraběta (hlídač dětí), Marek Raab (hlídač perel), Svatopluk Matyáš (kncléř), Oldřich Velen (lékař), Radek Škvor (Tomáš), Patrik Pillman (Michal), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: žádný