Blesk – Láska nebeská

V úterý 4. prosince 2007 vychází další film z DVD edice Pro radost deníku Blesk – romantická komedie Láska nebeská. Cena 42,- Kč (s Bleskem 49,- Kč). Nebesky romantická komedie.

Tvůrci filmů Notting Hill a Deník Bridget Jonesové pro vás připravili další porci lásky a komedie. Veleúspěšný hit se skvostným hvězdným obsazením a hutným soundtrackem vtipně odhaluje milostná i nemilostná vzplanutí a ochladnutí v období vánočních svátků. Milenci a milenky, manželé a manželky, tátové a synové, rockové hvězdy a jejich manageři – ti všichni prožívají ne jednu velkou Lásku nebeskou, ale hned deset dalších podob lásky.

Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek – někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor.

Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o comeback za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásnější dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakoukal do Claudie Schiffer.

Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

Žánr: Komedie / Drama / Romantický

Země původu: Velká Británie / USA

Rok vzniku: 2003

Originální název: Love Actually

Délka: 118 minut

Světová premiéra: 7. září 2003 – Kanada (Toronto International Film Festival)

Kinopremiéra v ČR: 20. listopadu 2003

Režie: Richard Curtis

Scénář: Richard Curtis

Produkce: Tim Bevan, Liza Chasin, Eric Fellner, Debra Hayward, Duncan Kenworthy, Chris Thompson

Hudba: Craig Armstrong

Kamera: Michael Coulter

Střih: Nick Moore

Kostýmy: Joanna Johnston

Společnost: Universal Pictures / Studio Canal / Working Title Films / DNA Films

Natáčeno: Aix-en-Provence, Bouches-du-Rhône, Francie / Bouches-du-Rhône, Francie / Canary Wharf Underground Station, Canary Wharf, Isle of Dogs, Londýn, Velká Británie / Canary Wharf, Isle of Dogs, Londýn, Velká Británie / Elliott School, Pullman Gardens, Putney, Londýn, Velká Británie / Esher, Surrey, Velká Británie / Grosvenor Chapel, South Audley Street, Mayfair, Londýn, Velká Británie /  London Heathrow Airport, London Borough of Hillingdon, Londýn, Velká Británie / Londýn, Velká Británie / Marseille, Bouches-du-Rhône, Francie / Selfridges, Oxford Street, Londýn, Velká Británie / Shepperton Studios, Shepperton, Surrey, Velká Británie / Trafalgar Square, St James’s, Londýn, Velká Británie / Vidauban, Var, Francie

Hrají: Bill Nighy (Billy Mack), Gregor Fisher (Joe), Rory MacGregor (inženýr), Colin Firth (Jamie Bennett), Sienna Guillory (Jamieho dívka), Liam Neeson (Daniel), Emma Thompson (Karen), Lulu Popplewell (Daisy, dcera Karen), Kris Marshall (Colin Frissell), Heike Makatsch (Mia), Martin Freeman (John), Joanna Page (Just Judy), Chiwetel Ejiofor (Peter), Andrew Lincoln (Mark), Keira Knightley (Juliet), Hugh Grant (premiér), Nina Sosanya (Annie), Frank Moorey (Terence), Jill Freud (Pat), Martine McCutcheon (Natalie), Tim Hatwell (vikář), Laura Linney (Sarah), Lynden David Hall (svatební zpěvák), The Big Blue (chrámový muzikant), Jont Whittington (kytarista), Dan Fredenburgh (Jamieho zlý bratr), Julia Davis (Nancy), Abdul Salis (Tony), Thomas Brodie-Sangster (Sam), Alan Rickman (Harry), Rodrigo Santoro (Karl), Richard Hawley (Alex, náměstek premiéra), Wyllie Longmore (Jeremy), Lúcia Moniz (Aurelia), Billy Bob Thornton (prezident USA), Rowan Atkinson (Rufus, prodavač klenotů), Elisha Cuthbert (Carol-Anne), Claudia Schiffer (Carol), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 5.1 anglicky, česky

Titulky: česky

Obraz: barevný (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: audiokomentář, vystřižené scény, vypravěči, videoklip, hudební perly