Stalingrad 1 + 2

Blíží se vánoce a s tím související vyšší zájem lidí o dárky různého charakteru. Této situace se obchodníci snaží maximálně využít, a pokud jsou plné sklady zboží s nižší obrátkou, je potřeba s tím něco udělat, rychle sklady vyprázdnit a uvolnit místo nové produkci. A i proto se na pultech prodejen Levných knih více objevují filmy společnosti Řitka video sro.

Tato společnost se zaměřuje na vydávání válečných filmů a seriálů, v jedné edici se plně věnuje horrorům. Forma vydávání bývá různá, někdy jako samostatný film nebo film rozdělený na 2 DVD, v neposlední řadě jako již velice oblíbený příbal nějaké edice (Filmag speciál, Filmag speciál extra).

Film, který je označen v titulku, má z pohledu vydávání zajímavou historii. Nejprve byl v prodeji jako samostatný titul, vzhledem k délce byl rozdělen na 2 DVD, každý za cenu 185 Kč. Buď prodeje nedosahovaly takové výše nebo naopak, komerční úspěch byl značný, proto se titul objevil následně i jako příloha časopisů Filmag speciál, o kterých jsme psali zde a zde. Ale pozor, cena včetně časopisu již klesla na relativně slušných 76 Kč. Uteklo cca půl roku a jsme v dnešní situaci, kdy film je ve výprodeji Levných knih, a to každý díl za cenu 49 Kč. Takže, jste-li přívrženci ruské filmové školy a máte rádi válečnou tvorbu, je zde u tohoto filmu asi dosaženo ceny, která se již nebude opakovat.