Aha! – Princezna ze mlejna

 

V pondělí 26. listopadu 2007 vychází v deníku Aha! na DVD oblíbená česká pohádka Princezna ze mlejna. Cena 38,- Kč

 

 

Bylo nebylo….to ještě v zemi vládli králové a mouka se mlela ve mlýně… 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Určí lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy… 

 

Žánr: Pohádka

Země původu: Česká republika

Rok vzniku: 1994

Délka: 100 minut

Kinopremiéra: 1. června 1994  

Režie: Zdeněk Troška

Asistent režie: Marek Kališ

Pomocná režie: Renata Čihulková

Námět: Vratislav Marek

Scénář: Vratislav Marek, Zdeněk Troška

Dramaturgie: Marcela Pittermannová

Produkce: Hana Svěráková, René Kořenář, Tomáš Baloun, Lenka Machačová, Michal Berka 

Kamera: Ervín Sanders

Druhá kamera: Ivan Skopec

Hudba: Miloš Krkoška

Střih: Ivana Kačírková

Zvuk: Vlastimil Kulíšek

Masky: Bohumil Sobotka

Architekt: Martin Rus

Výtvarník: Martin Malý, Boris Masník

Kostýmy: Jan Růžička

Odborný poradce: Vladislav Kučík, Jiří Blažek

Trikové snímky: Boris Masník / Trikové studio TRILOBIT

Společnost: NERO / Česká televize

Hrají: Andrea Černá (Eliška), Radek Valenta (Jindřich), Alois Švehlík (mlynář), Lucie Bílá (čarodějnice), Yvetta Blanarovičová (čert), Jakub Zindulka (vodník), Oto Ševčík (knížepán), Ladislav Županič (Žán), Jindřiška Kudrnová (panímáma), Miloslav Mejzlík (pantáta), Eva Záběhlická (babička), Jana Páleníčková (Anička), Šárka Blažková (Baruška), Milan Hrubý (sedlák), Miroslav Zounar (kapelník), Luděk Čekavý (Honzík), Eduard Cupák (vypravěč), Michal Kotyza (Jakub), Martin Jakůbek (Vojta), Petr Bárta (Josef), Josef Stárek (šenkýř), Jana Maléřová (šenkýřova dcera), Nikola Kolářová (šenkýřova dcera), Markéta Kudrlová (dítě), Michal Sanders (dítě), Šárka Plachová (dítě), Václav Placha (dítě), Jaromír Caithaml (lokaj), Emil Linka (lokaj), Marek Kališ (lokaj), Zdeněk Peleška (muzikant), Petr Vostatek (muzikant), Josef Marek (muzikant), Stanislav Havel (muzikant), Josef Kutěj (muzikant), Zdeněk Kozák (muzikant) 

 

 

 

Údaje o DVD:

 

 

 

Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD5 4:3

Bonus: Písničky (Jdi cestou necestou, Šípková růžičko, A teď babo raď, Hrnky s pukličkama, Libě zní loutna, Za mě se panenko vdej, Jindřichův sen)