Deník – Já, Baryk

 

Večerníček jako jeden z nejstarších pravidelných televizních pořadů dal vzniknout obrovskému množství pohádek a pohádkových seriálů. Krátké příběhy, věštinou animované, tvoří kategorii, do které spadá i seriál Já Baryk. Vyjde v sobotu 16. srpna 2008 jako příloha Deníku v edici 60 nejlepších večerníčků na DVD za 49,– Kč. Příběhy hlídacího psa, který každý den zažívá nová dobrodružství. 

 

Výtvarná podoba seriálu od Adolfa Borna a vypravěčské umění Františka Nepila, který propůjčil animovanému zpracování své knihy i svůj hlas, jsou plné laskavého humoru, který jistě chytí za srdce nejenom ty nejmenší diváky.

Dvanáct příběhů, z nichž každý je věnovaný vždy jednomu měsíci v roce a jednomu zvířeti, se kterým se dobromyslný pes Baryk ve svém okolí potká, to je spousta veselých i napínavých příhod. A ještě se děti dozvědí o jednotlivých zvířatech i zajímavé podrobnosti z jejich života – třeba, že zajíc je jako velbloud – nemusí půl roku pít, jaké druhy sýkorek u nás žijí, kolik hrabošů chytí čáp za hodinu, jaký je rozdíl mezi vránou a havranem, kolikrát je větší blecha krtčí nežli psí a další a další informace, které určitě nebudou znát často ani dospělí diváci.
 

A Barykovo závěrečné vyznání – že svět je nejhezčí, když na něm žijeme všichni – to je opravdu pro každého!

Scénáře k seriálu napsal Edgar Dudka, hudbu Petr Skoumal, animovali Petr Fašianok, Elen Kosová, Radek Růžička, Miroslav Walter, Jakub Sršeň a další, u kamery byl Zdeněk Kovář, režii seriálu měl Jiří Kubíček.

 
Názvy jednotlivých epizod: 
01. Já Baryk a moje sýkorky
02. Já Baryk a můj zajíc
03. Já Baryk a můj ježek
04. Já Baryk a můj čáp
05. Já Baryk a můj šnek
06. Já Baryk a můj slepýš
07. Já Baryk a můj krtek
08. Já Baryk a moje žába
09. Já Baryk a moje vlaštovka
10. Já Baryk a můj srnec
11. Já Baryk a můj bažant
12. Já Baryk a moje vrána
 
Zadní strana obalu
Žánr: Animovaný, Dětský, Pohádka
Země: Česko, 2000, 12×8 min
Námět: František Nepil
Režie: Jiří Kubíček
Scénář: Edgar Dudka
Hudba: Petr Skoumal
Kamera: Zdenek Kovář
Produkce: Zdenka Deitchová
Komentář: František Nepil
Výtvarník: Adolf Born

Údaje o DVD: 

  
Délka: 100 minut
Obraz: barevný, PAL, 4:3
Zvuk: česky DD 2.0
Hlavní menu: animované, české
Typ disku: DVD5
Region: 2