Překvapení – Ať žijí duchové

Tak se nám pomalu ale jistě blíží víkend a vytoužený čas volna, kdy můžete shlédnout všechna časopisová DVD, která jste přes týden výhodně nakoupili. Ale život jde dál a proto buďte ve střehu (anebo jak říkávali pionýři – vždy připraveni). Již v pondělí 21. května 2007 vyjde časopis Překvapení s filmem Ať žijí duchové. Cena časopisu i s DVD bude 99,– Kč.

Hrdiny veselé dětské hudební komedie jsou chlapci a děvčata, kteří vytáhnou do boje proti některým dospělým ze své obce, když chtějí proměnit starý hrad v zemědělský objekt. Za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcerky Leontýnky obývajících zchátralý objekt, a mnoha trpaslíků, které rytíř přivolal, se jim podaří dosáhnout cíle – hrad je opraven a předán do péče dětí. Z Leontýnky, která si stěžuje na osud nesmrtelných bytostí, se díky kopretině darované Dlouhým Jendou z lásky stane normální dívka.

Je to film pro celou rodinu a dnes v době Harryho Pottera a neuvěřitelných čar a kouzel je to roztomilá česká klasika. Hudbu má „na svědomí“ skladatel Jaroslav Uhlíř a jistě si vzpomenete třeba na písničku „Hajný je lesa pán“. Také zde vystupuje řada trpaslíků jaké dnes nekoupíte ani v OBI.

Režie: Oldřich Lipský
Námět: Jiří Melíšek
Scénář: Zdeněk Svěrák, Jiří Melíšek, Oldřich Lipský
Hrají: Jiří Sovák (rytíř Brtník), Dana Vávrová (Leontýnka), Vlastimil Brodský (ředitel školy), Lubomír Lipský (Jouza), Josef Bek (hajný), Věra Tichánková (švagrová Pilátová), Tomáš Holý (Vendelín), Jiří Bruder (předseda DrPrHrBr), Míla Myslíková (manželka hajného), Jiří Procházka (Dlouhý Janek), a další …

Rok vzniku: 1977
Délka: 81 minut
Zvuk: česky 5.1, 2.0