Deník Právo – Účastníci zájezdu

Kromě deníků Blesk, Šíp, Mladá fronta Dnes a Lidových novin se do hry zapojuje další z „velkých“ hráčů na mediálním poli ve snaze posílit prodej tištěných novin přibalením disku DVD. Tentokrát je to deník Právo a jako DVD se bude k novinám přibalovat film Účastníci zájezdu. Cena DVD s novinami bude 59,– Kč.

Distribuce tisku v Česku má nový fenomén. Po dramatickém zvýšení nákladů novin, souvisejícím se smrtí významné celebrity, se dalším spolehlivým tahounem trhu staly nosiče DVD s filmy, prodávané spolu s denním tiskem.

Od loňského podzimu, kdy se relativně nepozorovaně odbyla premiéra DVD Samotáři s deníkem MF DNES, se s dalšími filmy přibalenými k dennímu tisku doslova roztrhl pytel – vzpomeňme DVD s Koljou, Obecnou školou, Románem pro ženy, oba díly Asterixe a Obelixe či fotbalovou školu Davida Beckhama. Novin s DVD nosiči se prodávají statisícové náklady a každý další „svůj“ filmový projekt vydavatelé nově podporují také inzertní a marketingovou kampaní.

Tento trend poslední doby je výhodný jak pro vydavatele tak pro zákazníky (samozřejmě s výjimkou těch, kteří si vydávané tituly pořídili již dříve za podstatně vyšší ceny). Nezbývá než doufat, že k této praxi bude přistupovat čím dál tím víc vydavatelů a my, koncoví spotřebitelé a diváci se můžeme těšit na další levná DVD.

Již tento týden, tuto sobotu 19. května 2007 vyjde deník Právo s přílohou na DVD Účastníci zájezdu. Recenzi na tento film jsme již na našich stránkách publikovali před časem a proto si ji můžete přečíst zde: Účastníci zájezdu – recenze.

Bonusy: Filmová upoutávka, videoklip „Nevinná“, Fotogalerie, Profily tvůrců, Profily herců
Zvuk: český Dolby Digital 5,1 dts
Obraz: barevný, PAL, 16:9
Pro zrakově postižené
Titulky: anglické
Délka 117 minut
Regiony: ALL

Pokud chcete mít obal stejný jako byl v novinách, ale s tím rozdílem, že má hřbet pro vložení do standardní krabičky na DVD, můžete si ho stáhnout od nás neoficiální obal ve formátu PDF. Stažení zahájíte kliknutím na obrázek obalu níže.