DVD edice Aha! Úterý – Byl jednou jeden polda III

Nová edice Aha! DVD úterý, by měla konečně přinést závěrečný díl komediálního cyklu Byl jednou jeden polda III – Major Maisner a tančící drak, (dosud v edici Neděle, vycházející ovšem většinou ve zcela jiné dny než je neděle). POZOR: Toto DVD vyjde v novém termínu – až v úterý 2. září 2008!. Také cena se mění, nyní již za 49,– Kč.

Toto DVD již bylo jednou odloženo – původně mělo vyjít již v červnu 2008. Poté byl původně námi ohlášen termín pondělí 18. srpna 2008 (na stránkách vydavatele byla uvedena neděle 17.8., ale předchozí díly vycházely navzdory těmto údajům vždy až v následující pondělky.). Nyní došlo ke změně termínu a nový termín by se brzy měl objevit i na stránkách vydavatele.

Major Meisner jako svérázný policista a v současné době náčelník Interpolu pro střední Evropu a přilehlé asijské země plní své poslání v thajském Bangkoku. Brilantním způsobem dostane asijské mafiány do blázince a poté se vrací do vlasti, aby se opět ujal svého místa ve Svitavách i v Praze, kde je pobočka Interpolu maskována jako psychiatrická léčebna. Před náměstkem ministra vnitra a kapitánem Hrubcem se však musí nejprve prokázat vytetovaným drakem. Ve skutečnosti totiž nejde o majora Meisnera, ale o jeho dokonalého dvojníka. Pravý major sedí ve vězení v Bangkoku, což zařídil právě náměstek s Hrubcem, kteří se ho chtěli nadobro zbavit. Pokusí se dvojníka přinutit, aby skutečného Meisnera zabil, ten to však nedokáže. Místo toho zřídí na policejní stanici tajný nevěstinec, kam se mu podaří naverbovat nejen věčně neukojenou psychiatričku Kudlákovou, ale také starostovu ženu.

Nezničitelnému českému poldovi se samozřejmě podaří uprchnout a v přestrojení za asijského zemědělce dorazí do vlasti. Ani on, ani jeho dvojník, nemají o tom druhém nejmenší ponětí, což vede k celé řadě omylů, záměn a nedorozumění. Bláznivé situace a překvapivá odhalení se kupí takovým tempem, že občas ztrácí přehled i sám Meisner. Přesto však dokáže dotáhnout celou záležitost s dvojníkem do absolutně nečekaného a pochopitelně zdárného konce.

A opět nějaké citace – i Kameňák je lepší … Fuj – více psát nehodlám … viděl jsem 1. díl, viděl jsem 2. díl a viděl jsem i 3. díl. Jsem totiž filmový masochista …

Žánr: Komedie
Země původu: Česká republika
Rok vzniku: 1999
Délka: 82 min.
Premiéra v kinech ČR: 28. ledna 1999
Režie: Jaroslav Soukup
Scénář: Miroslav Vaic, Jaroslav Vokřál, Jaroslav Soukup
Produkce: Jaroslav Soukup
Hudba: Zdeněk Barták ml. (píseň Já jsem správnej polda), Luigi Boccherini (Menuet ze smyčcového kvartetu č.5 F-dur), V. Loek (Pochod amerických námořníků)
Text: Jaroslav Vokřál
Zpěv: Ladislav Potměšil
Kamera: Antonín Daňhel
Společnost: Nový oceán / ČNTS Nova / Svitap JHJ / KF Praha

Hrají: Ladislav Potměšil (Václav Maisner / dvojník), Jaroslav Sypal (kapitán Hrubec), Ivan Gübel (nadporučík Kuře), Jana Synková (psycholožka Kudláková), Petra Martincová (Boženka), Miroslav Moravec (náměstek ministra vnitra), Václav Mareš (ministr vnitra), Rudolf III. Hrušínský (patolog Slavíček), Ota Jirák (starosta), Simona Krainová (agentka FBI Ptáčková), Vlasta Peterková (starostová), Jaroslava Stránská (učitelka), Tomáš Valík (policejní důstojník), Oto Rošetzký (policejní důstojník), Martin Hub (stráž u vrátnice), Jiří Novotný (ministerský úředník), Aleš Spurný (kuchař), Karel Hoffman (řidič autobusu), Zdeněk Krumpl (dozorčí na ministerstvu vnitra), Jan Pilař (štamgast v hospodě), Jiří Sedláček

Údaje o DVD:
Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
Titulky: česky
Obraz: PAL 4:3
Bonus: nic (no ještě aby)

Příbuzné texty:
• DVD edice Neděle – Byl jednou jeden polda 2