Prague Promotion – Žena za pultem 1

Televizní seriál Žena za pultem o prodavačce Anně, kolektivu a její rodině, v hlavní roli s Jiřinou Švorcovou, vychází na DVD poprvé v neděli 7. září 2008.  První disk obsahuje hned dva díly a jeho cena bude 50,- Kč.

1.díl: Anna nastupuje – Leden
Čerstvě rozvedená Anna Holubová nastupuje do nového zaměstnání – do velké samoobsluhy. Po dohodě s vedoucím prodejny se postaví za pult v lahůdkách, kde se brzy seznámí se všemi novými kolegy a kolegyněmi. Annina bývalá tchýně si k nelibosti svých vnoučat přichází pro věci, o nichž se domnívá, že patří jejímu synovi. V obchodě dochází k prvnímu konfl iktu mezi klidnou a rozhodnou Annou a panovačnou manželkou zástupce vedoucího, i k prvnímu setkání Anny se zajímavým zákazníkem. Anna si okamžitě získává sympatie celého kolektivu.

 

Hrají: Josef Bláha, Božena Böhmová, Jana Boušková, Slávka Budínová, Kateřina Burianová, Ladislav Frej, Petr Haničinec, Jaromír Hanzlík, Vladimír Hlavatý, Blažena Holišová, Daniela Kolářová, Věra Kubánková, Josef Langmiler, Hana Maciuchová, Dana Medřická, Vladimír Menšík, Růžena Merunková, Marie Motlová, Jiřina Petrovická, Jan Potměšil, Bedřich Prokoš, Zdeněk Řehoř, Soběslav Sejk, Karolína Slunečková, Josef Somr, Simona Stašová, Petr Svojtka, Alois Švehlík, iřina Švorcová, Lenka Termerová, Josef Vinklář, Alena Vránová, Bohuš Záhorský

Námět a scénář: Jaroslav Dietl

Režie: Jaroslav Dudek
Kamera: Jindřich Novotný
Architekt: Josef Diviš

 

2.díl: Příběh zeleninové Jiřinky – Únor
Jiřinka, prodavačka v úseku ovoce a zeleniny,je milá a pracovitá, ale ve vztahu k chlapcům poněkud ostýchavá – zadrhává totiž v řeči. A tak, když jí jeden mladý muž řekne, že je hezká – počne se dít s Jiřinkou velká proměna. Anna příchází z práce domů do dusné atmosféry – její matka se pohádala s Míšou o charakter Annina bývalého muže. Konfl ikt končí rázným odchodem matky. Jiřinka si půjčuje peníze na nový svetr, upraví se a čeká na nové setkání s pohledným řidičem. Zklamání je strašné, ale naštěstí je tu Anna, která Jiřinku utěšuje a snaží se vyřešit i dívčinu koktavost. V obchodě dochází ke konfl iktu mezi „lahůdkovou“ Olinkou a nepříjemnou zákaznicí, po kterém se Olince dostává od vedoucího výchovné lekce. Na Annin návrh je Jiřinka jmenována vedoucí úseku ovoce a zeleniny. Vede si velmi dobře a očividně rozkvétá. Za Annou opakovaně přichází sympatický zákazník.
Hrají: Jana Boušková, Ladislav Frej, Dana Medřická, Vladimír Menšík, Jiřina Švorcová, Lenka Termerová, Josef Bláha, Božena Böhmová, Kateřina Burianová, Petr Haničinec, Jaromír Hanzlík, Vladimír Hlavatý, Blažena Holišová, Daniela Kolářová, Marie Motlová, Jan Potměšil, Zdeněk Řehoř, Ema Skálová, Karolína Slunečková, Simona Stašová, Petr Svojtka,

Námět a scénář: Jaroslav Dietl
Režie: Jaroslav Dudek
Kamera: Jindřich Novotný
Architekt: Josef Diviš
Pro Českou televizi, Hlavní redakci zábavných pořadů v roce 1977 vyrobil Krátký film Praha zpracovaly Filmové laboratoře Praha Barrandov.
Údaje o DVD

Zvuk: česky DD 2.0
Obraz: 4:3
Titulky: české
Délka 1. dílu: 46:39
Délka 2. dílu:  44:59
Typ disku: DVD 9
Regiony: ALL