Deník Aha – Z pekla štěstí 1

Deník Aha ve svém pátém DVD vsadil na pohádku a to film Z pekla štěstí 1 režiséra Zdeňka Trošky, která vychází zítra ve středu 20. června 2007 a ve čtvrtek pak vyjde obal na právě vydané DVD. Cena bude 38 Kč (+ cena novin).

Film Z pekla štěstí populární režisér Zdeněk Troška (53) z?lmoval podle předlohy Jana Drdy. Málokdo ale ví, podle čeho pohádkový drak Bucifal vznikal!
Filmaři a trikaři totiž tak dlouho koumali, jak má drak vypadat, až o jeho vzhledu rozhodla pouhá náhoda! Trikař Boris Masník totiž jedno nedělní ráno přišel do kuchyně, kde jeho manželka chystala kapustové karbanátky. Trikař byl jak v šoku, a hned si začal okapávající kapustu skenovat a fotit, a tak kapusta dala vzniknout Bucifalovým zádům a křídlům. A břicho? To udělali zase filmaři z obyčejné palačinky. Jenže ani tehdy »trable s drakem« neskončily!

„Sabina Laurinová, která hrála princeznu Eufrozínu, totiž musela napnout všechny síly, aby svůj part zvládla. Protože jsme draka dělali pomocí triků, v několika záběrech hladila a pusinkovala nazeleno natřenou krabici od bot, která se potom v počítači proměnila v Bucifala,“ svěřil se režisér Zdeněk Troška. „Byla z toho dost nešťastná,“ směje se ve vzpomínce na dávnou příhodu režisér.

DVD Z pekla štěstí si můžete koupit ve speciální edici deníku Aha! již zítra spolu s novinami za pouhých 45 korun. Za týden Aha! vám přinese i pokračování této slavné pohádky, která vychází z příběhu Jana Drdy!

Z pekla štěstí

Příběh na motivy pohádky Jana Drdy vypráví o chasníkovi Honzovi (Miroslav Šimůnek), kterému se líbí služka Markýtka (Michaela Kuklová). Honza je vyhnán do světa, kde získá mimo jiné plášť neviditelnosti, prostírací ubrousek či variaci na kouzelný obušek a s jejich pomocí se dostává až k samotnému králi. Zažene sice draka, kterého si království vydržuje, jenže pak je zrazen a uvržen do hladomorny. Z té jej však král propustí, aby se postavil nepřátelskému vojsku pod vedením Dana Hůlky. Jak to všechno dopadne? Shledá se ještě Honza s Markýtkou?
Námět: Jan Drda
Scénář: Zdeněk Troška
Režie: Zdeněk Troška
Hudba: Karel Svoboda
Zpívají: Iveta Bartošová, Michaela Kuklová, Daniel Hůlka
Hrají: Miroslav Šimůnek, Michaela Kuklová, Daniel Hůlka, Václav Vydra, Vítězslav Jandák, Miriam Kantorková, Radek Brzobohatý, Dana Morávková, Stella Zázvorková, Lukáš Vaculík, Sabina Laurinová, Vladimír Brabec, Radek Brzobohatý, Milena Dvorská, Jaroslav Moučka, Zdeněk Podhůrský, Filip Blažek, Jana Krausová…