DVDMAG 2007/06 – Vrah přichází v noci, Krvavý prachy

Časopis DVDMAG v květnovém čísle kromě jiného přichází za 222,– Kč s dvěma filmy na DVD. Jsou to tyto filmy: Krvavý prachy a Vrah přichází v noci.

Představme si nejprve v krátkosti tyto filmy:
Vrah přichází v noci
Sleepless
Horor, Itálie, 2001, 117 min
Hrají: Max von Sydow, Stefano Dionisi, Aldo Massasso
Režie: Dario Argento

Od režiséra filmu Fantom opery a Stendhalův syndrom – Daria Argenta – pochází tento šest let starý mysteriózní horor. Sedmnáct let po krvavém řádění brutálního vraha se noční můra vrací. Psychopatické monstrum, které se policii nikdy nepodařilo dopadnout, je brutálnější než legendární Jack Rozparovač a nevyzpytatelnější než aprílové počasí. Po jeho stopách vyráží penzionovaný komisař Moretti, který je tentokrát odhodlán bestii v lidské podobě nenechat uniknout. Motiv, jak se zdá, neexistuje. Je tomu však skutečně tak? Hlavní roli v tomto osobitém snímku vytvořil legendární „vymítač ďábla“ Max von Sydow. A nejen on, ale také temné thrillerové prostředí, vytváří z Argentova díla nezapomenutelný hororový zážitek. DVD disponuje jak anglickým originálem, tak i českým dabingem – to vše v 5.1. Bonusy zahrnují film o filmu a trailery.

Krvavý prachy
Le Convoyeur
Akční, Francie, 2004, 95 min
Hrají: Albert Dupontel, Jean Dujardin, Aure Atika, Claude Perron, François Berléand
Režie: Nicolas Boukhrief

Francouzský akční thriller útočí na diváka rafinovanou zápletkou a nabitou akcí. Malá transportní firma, specializující se na převoz peněz, se dostává do krize. Tři přepadení jejich vozů přinesly řadu mrtvých, ale žádného zatčeného. Do firmy nastupuje nový muž, který pro svou brutalitu musel odejít od policie. Bude poslední spásou pro transporty peněz? Snímek se řídí heslem: „Krvavý prachy jsou taky prachy“ a spoléhá přitom na originální uchopení a rozvinutí motivu pomsty. Vydařený film dostal do vínku také neméně povedené DVD. Na něm naleznete originální zvukovou stopu v 5.1 DTS (!) a také český dabing v prostorovém Dolby Digital. Nechybí řada bonusů, včetně filmu o filmu, fotogalerie nebo návrhů plakátů.