Blesk – Nekonečný příběh

Deník Blesk vychází pozítří, tj. v úterý 26. června 2007, s filmem Nekonečný příběh, který potěší hlavně děti, ale jistě i mnohé dospělé. Tentokrát je cena o něco vyšší než obvykle, a to 49,- Kč včetně novin (42 za DVD + 7 za samotný deník).

Je jen málo příběhů, kterým se podaří stát se nesmrtelnými. A který jiný je opravdu nesmrtelný než ten Nekonečný?

Nejslavnější filmová pohádka byla natočena už před 23 lety. Díky svému obrovskému úspěchu byla zařazena do Zlatého fondu světové kinematografie. Hlavním hrdinou je desetiletý osamělý snílek Bastien. Nemá kamarády, všichni se mu posmívají a on hledá útěchu v knihách. Tu knihu knih najde až v antikvariátu, do kterého ho náhodou zaženou spolužáci.

Skrz knihu se Bastien dostane do říše Fantazie a začíná v ní hrát aktivní roli. Potkává obyvatele Slonové věže a šťastného létajícího draka Falka. Navíc se objeví i mladý bojovník Atrej, který se vydává zachránit princeznu od rozmáhající se Nicoty. Postupem času Bastien zjistí, že právě on je jediným člověkem, který může pomoci.

Po chvilce rozmýšlení se přímo ze zatuchlého podkroví vydává do říše Fantazie, aby se z něj stal největší a nejslavnější hrdina ze všech. Spousta neuvěřitelných dobrodružství a častokrát opakovaná věta „To je však jiný příběh, který budeme vyprávět někdy jindy,“ působí, že celá pohádka je opravdu nikde nezačínající a nekončící příběh. Takový, který v říši snů může prožít každý z nás. Malý i dospělý.

Pohádkovou fantazii pro malé i velké diváky natočil režisér Wolfgang Petersen v roce 1984, tehdy se značnými finančními náklady kolem 27 milionů dolarů. Film vznikal v mnichovských ateliérech a podílelo se na něm spoustu trikových specialistů. Příběh apeluje na potřebu porozumění, lidských citů a imaginace, bez nichž není možná existence říše Fantazie, jež je součástí každého z nás. Úspěšný film se dočkal dalších dvou pokračování, jejichž hrdinou je opět dorůstající Bastien.

Už 26. června si můžete koupit Blesk společně s DVD obsahující pohádku Nekonečný příběh. A to za atraktivních 49 Kč. V prodeji bude Blesk i samostatně za obvyklých 7 korun. Novinka: Přebal na DVD z Blesk magazínu, který vyjde v pátek 29. června, si můžete vystřihnout originální přebal, který lze vložit do prázdné krabičky na DVD. Ta se dá koupit již od 7 Kč.

Žánr: Dobrodružný / Fantasy / Drama / Rodinný

Země původu: SRN / USA

Rok vzniku: 1984

Délka: 91 minut

Originální název: Die Unendliche Geschichte

Anglický název: The Neverending Story

Režie: Wolfgang Petersen

Námět: Michael Ende (román)

Scénář: Wolfgang Petersen, Herman Weigel, Robert Easton

Produkce: Mark Damon, Bernd Eichinger, Dieter Geissler, John W. Hyde, Klaus Kähler, Günter Rohrbach, Bernd Schaefers

Hudba: Klaus Doldinger

Kamera: Jost Vacano

Střih: Jane Seitz

Kostýmy: Count Ul De Rico, Diemut Remy

Společnost: Neue Constantin Film / Bavaria Studios / Westdeutscher Rundfunk / Warner Bros. / Producers Sales Organization / Bavaria Film / Dieter Geissler Filmproduktion

Natáčeno: Vancouver, British Columbia, Kanada / Huelva, Andalucía, Španělsko / Bavaria Studios, Bavariafilmplatz 7, Geiselgasteig, Grünwald, Bavaria, Německo

Hrají: Barret Oliver (Bastian), Gerald McRaney (Bastianův otec), Chris Eastman aka Drum Garrett (1. tyran), Darryl Cooksey (2. tyran), Nicholas Gilbert (3. tyran), Thomas Hill (Carl Conrad Coreander), Deep Roy (Teeny Weeny), Tilo Prückner (Night Hob), Moses Gunn (Cairon), Noah Hathaway (Atreyu), Alan Oppenheimer (Rockbiter / Falkor / G’mork / vypravěč), Sydney Bromley (Engywook), Patricia Hayes(Urgl), Tami Stronach (císařovna), a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, slovensky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL DVD9 16:9 (2,35:1 anamorf)

Bonus: fotogalerie, trailery