TV DUEL – Total Recall

Akční hrdina Arnold Schwarzenegger hrál ve filmu Rudá Sonja z minulého čísla časopisu TV DUEL & film jen vedlejší roli. Nyní se ale dostává do popředí, a ve filmu, který vychází jako příloha TV DUELU č. 17/2007 v úterý 21. srpna 2007, je tentokrát hlavním protagonistou. Jde o akční sci-fi thriller Total Recall. Cena časopisu i s DVD je 129,- Kč.

Hlavním hrdinou příběhu, odehrávajícího se v roce 2084, je stavební dělník Douglas Quaid, kterého sužují děsivé noční můry, týkající se Marsu. Rozhodne se proto navštívit neobvyklou cestovní kancelář Total Recall, která nabízí dovolenou formou implantovaných vzpomínek.
Quaid si vybere dovolenou na Marsu v podobě tajného agenta. Při implantaci vyjde najevo, že Quaid už jedny implantované vzpomínky má. Vzápětí se ho pokusí zavraždit dva lidé, které považoval za své blízké. Nejprve přítel a vzápětí i jeho manželka Lori. Brzy poté se Quaid dovídá, že byl na Marsu zapleten do odboje proti tyranskému guvernérovi Cohaagenovi a proto se, pronásledován najatými zabijáky, na Mars vrátí, aby našel sám sebe a své vlastní vzpomínky. Okamžitě se ocitá ve víru nebezpečných událostí a stává se rozhodujícím prvkem na misce vah vleklé války mezi rebely a guvernérovou armádou.

Americký snímek natočil v roce 1990 režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota, Základní instinkt). Autoři scénáře, Ron Shusett a Dan O’Bannon (proslavili se jako scénáristé Vetřelce), se nechali při vzniku příběhu inspirovat povídkou Philipa K. Dicka We Can Remember It for You Wholesale. Film získal Oscara za speciální efekty a je dnes považován za žánrovou klasiku devadesátých let 20. století.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-fi / Thriller

Země původu: USA

Rok vzniku: 1990

Světová premiéra: 1. června 1990 – USA

Délka: 113 minut

Původní název: Total Recall

Režie: Paul Verhoeven

Námět: Philip K. Dick (povídka „We Can Remember It For You Wholesale“)

Scénář: Ronald Shusett, Dan O’Bannon, Jon Povill, Gary Goldman

Produkce: Buzz Feitshans, Robert Fentress, Mario Kassar, Elliot Schick, Ronald Shusett, Andrew G. Vajna

Hudba: Jerry Goldsmith

Kamera: Jost Vacano

Střih: Carlos Puente, Frank J. Urioste

Dekorace: Robert Gould

Kostýmy: Erica Edell Phillips

Společnost: Carolco International N.V. / Carolco Pictures / TriStar Pictures

Natáčeno: Estudios Churubusco Azteca, Mexico City, Distrito Federal, Mexiko / Heroico Colegio Militar, Mexico City, Distrito Federal, Mexiko / Mexico City, Distrito Federal, Mexiko / Military Academy, Mexico City, Distrito Federal, Mexiko / Subway System, Mexico City, Distrito Federal, Mexiko

Hrají: Arnold Schwarzenegger (Douglas Quaid / Hauser), Rachel Ticotin (Melina), Sharon Stone (Lori), Ronny Cox (Vilos Cohaagen), Michael Ironside (Richter), Marshall Bell (Gorge / Kuato), Mel Hohnson jr. (Benny), Micahel Champion (Helm), Roy Brocksmith (Dr. Edgemar), Ray Baker (Bob McClane), Rosemary Dunsmore (Dr. Lullová), David Knell (Ernie), Alexia Robinson (Tiffany), Dean Norris (Tony), Mark Carlton (barman), Debbie Lee Carrington (Thumbelina), Lycia Naff (Mary), Robert Costanzo (Harry), Michael LaGuardia (Stevens), Priscilla Allen (tlustá paní), Ken Strausbaugh (imigrační úředník), Marc Alaimo (Everett), Michael Gregory (poručík povstalců), Mickey Jones, Robert Picardo, Kamala Lopez-Dawson, Bob Bergen, a další

Údaje o DVD:

Zvuk: Dolby Digital DTS, 5.1 anglicky, 5.1 česky

Titulky: česky

Obraz: barevný PAL 16:9 (podle imdb.com 2,35:1)

Bonus: žádný