Sport – Utržený ze řetězu

 

Dalším periodikem, které po delší době vychází s DVD přílohou, je deník Sport. Naposledy v něm DVD příloha vyšla někdy před dvěma lety v podobě DVD přílohy Sport Magazínu s představením Čtvrtníčka a Lábuse „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“. Nyní se opět vrací s příbalovým DVD a není to rozhodně naposled. Napoprvé v něm vychází film Utržený ze řetězu ve čtvrtek 13. září 2007 a cena DVD bude 39,- Kč

 

Příběh se odehrává v zachmuřeném Skotsku. Kruťák Bart (Bob Hoskins) vychoval z kluka Dannyho (Jet Li) bojového otroka. Danny vyrůstá v kleci, živí se konzervami a na krku nosí obojek. Nemá vzdělání, mentálně je na tom jako desetileté dítě. Když mu ale Bart obojek odepne, dělá Danny to, co jediné se naučil – zabíjí. Bart Dannyho nasazuje do ilegálních zápasů a vydělává majlant.
Bart: Když je dostanete mladé, možnosti jsou nekonečné. Pak ale přijde bouračka. Bart skončí v komatu a Danny se ocitne u starého slepce, ladiče pian Sama (Morgan Freeman). Li k tomu říká: Danny dokáže během chvilky zmlátit spoustu lidí. Ale nerozumí životu. Nemá přátele, nemá rodinu a tak potká postavu Morgana Freemana. Je to ladič pian a zasvětí mě do světa hudby. A jeho hudba mi pomůže stát se normálním člověkem. Poznám přátelství, lásku i rodinu. Bojové scény se nesou v pouličním stylu, neboť Dannyho nikdo neučil. Jejich choreografem je Yuen Woo-Ping, jehož sláva se dotkla nebes díky wire-fu v MATRIXU , dále vymýšlel bojovou akci v Tarantinově KILLOVI BILLOVI a s Jetem Li spolupracoval již mnohokrát.

Originální název: Unleashed
Rok vzniku: 2005
Země původu: Anglie
Žánr: akční krimi
Režie: Louis Leterrier
Scénář: Luc Besson
Hrají: Jet Li, Morgan Freeman, Tony Theng, Bob Hoskins, Puthirith Chou, Kerry Condon, Scott Adkins, Owen Lay, Jaclyn Tze Wey, Mike Lambert, Carole Ann Wilson, Phyllida Law a další.

Obraz: 2.35 : 1, barevný, PAL, widescreen version
Zvuk: DD 5.1 český, eng.
Titulky: české
Délka: 102 min
Region: 2