Vapet vás baví – Zabiják

Čtvrteční DVD z edice Vapet vás baví vychází již popáté a potěší milovníky akčního žánru i východních bojových umění. Vychází s filmem Zabiják již zítra, čtvrtek 13. září 2007. Cena opět 38,– Kč za disk vycházející jako samostatná edice (bez novin).

Proslulý archeolog Robert Burns (STEVEN SEAGAL) najde ve starověkých ruinách východní Číny vzácné artefakty. Měly by být zrestaurovány, ale čínská mafie Tong má vlastní plány. Burns zjistí, že mafie využívá cenné památky jako schránky k pašování drog do zámoří. Od té chvíle si nemůže být jistý životem. Je falešně obviněn ze smrti svého asistenta a uvězněn. Po propuštění je zapojen do vládního plánu na likvidaci mafie a stává se návnadou v nastražené pasti.

Steven Seagal (*10. dubna 1951) je americký herec, režisér, scénárista, producent a bluesový zpěvák. Do obecného povědomí vstoupil především díky akčním filmům ze začátku 90. let, jako např. Nico – víc než zákon, Přepadení v Pacifiku, Glimmer Man. Kromě kultury se věnuje ochraně přírody a aikidu. V poslední době je jeho popularita zjevně na ústupu. On sám z tohoto stavu obviňuje americkou státní bezpečnostní agenturu FBI. Ta totiž Stevena Seagala vyšetřovala kvůli jeho vazbě na soukromého detektiva Anthony Pellicana, se kterým spolupracovala spousta lidí z Hollywoodu. FBI vyčítá především to, že začala kauzu s vydíráním novinářů propírat na veřejnosti ještě dříve, než měla dostatek důkazů, že je ve všem namočené především soukromé očko Anthony Pellicano, a nikoliv on. „Pošpinili mé jméno, aniž měli dostatek důkazů, a nikdy se mi neomluvili,“ říká rozezleně Seagal.

Originální název: Out for a Kill
Země původu: USA
Rok vzniku: 2003
Délka: 87 minut

Režie: Michael Oblowitz
Námět: Danny Lerner
Scénář: Dennis Dimster, Sam Hayes
Hrají: Steven Seagal, Corey Johnson, Kata Dobó, Kevin Dunn, Michelle Goh, Tom Wu, Ozzie Yue, Bruce Wang, , Chike Chan, Hon Ping Tang, Dave Wong, Chooi Kheng-Beh

Hudba: Roy Hay
Střih: Robert A. Ferretti
Kamera: Mark Vargo

Obraz: 16:9, barevný, PAL
Zvuk angličtina DD 5.1, čeština DD 5.1
Titulky: české
Disk: DVD9
Region: 2
Bonus: Trailer, fotografie
Přístupnost: 15

Příbuzné texty:

• Vapet vás baví – Kráčející skála
• Vapet vás baví – Černý korzár
• Vapet vás baví – Hroši v Africe
• Co vychází na DVD v září 2007
• Kde sehnat starší DVD z novin a časopisů?